سه شنبه 2 بهمن 1397

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

نمایندۀ ولی‌فقیه در استان کرمانشاه:
عملیاتی‌شدن ایده‌های نخبگانی از راه‌های تحقق اشتغال‌زایی پایدار است

آیت‌الله علماء با اشاره به اهمیت حرکت اجتماع نخبگانی به سمت اشتغال‌زایی پایدار، عملیاتی‌شدن ایده‌ها، تجاری‌سازی ابتکارات و اخترعات را یکی از راه‌های تحقق این مهم دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ آیت‌الله مصطفی علماء؛ نمایندۀ ولی‌فقیه در استان کرمانشاه با اشاره به لزوم حمایت و هدایت اجتماع نخبگانی خاصه مستعدان‌برتر به سمت اثرگذاری مطلوب در جامعۀ بومی، بر ضرورت عملیاتی‌شدن ایده‌ها، تجاری‌سازی ابتکارات و اخترعات نخبگانی تأکید کرد.

وی با اشاره به لزوم اولویت‌بندی در حمایت‌ها، پشتیبانی از دستاوردهای علمی با قابلیت عملیاتی‌شدن را یکی از اولویت‌ها اصلی در حوزۀ مستعدان‌برتر و مخترعان‌برگزیده برشمرد و افرود: دستاوردهایی که انطباق بیشتری با مشکلات و مسائل استان و کشور دارند، باید در وهلۀ اول مورد حمایت قرار بگیرند چراکه این دانسته‌ها می‌توانند تأثیرگذاری بیشتری در توسعه داشته باشند.

نمایندۀ ولی‌فقیه در استان کرمانشاه حرکت به سمت خوداشتغالی و کارآفرینی را از ملزومات حوزۀ نخبگان دانست و اظهار داشت: استعدادهای انسانی موجود در استان و اندخته‌های دانشگاهی باید به نحو مطلوب و با حمایت همه‌جانبه به سمت اشتغال‌زایی پایدار و کارآفرینی دانش‌بنیان جهت‌دهی شوند.

امام‌جمعۀ کرمانشاه در پایان شبکه‌سازی نخبگانی و اشتراک‌گذاری داشته‌ها را امری ضروری قلمداد و تصریح کرد: یکی از نیازهای پیشرفت، هماهنگی و هم‌گرایی اجتماع نخبگانی در امتداد الگوی اسلامی-ایرانی پیشرفت است.

.

 

 

تاریخ انتشار : 1397/03/22
کد : 76170
تعداد بازدید: 358

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601