بسته‌های جدید خدمات شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی فعال می‌شود

رییس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی از فعال شدن بسته‌های جدید خدمات شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ اسماعیل قادری‌فر رییس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به افزایش خدمات شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی در سال جاری، گفت: به تدریج بسته های جدیدتری از خدمات شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی در قالب باشگاه مشتریان، مخاطبان و اعضای این شبکه ارائه خواهد شد.

وی افزود: در یک سال منتهی به اردیبهشت ماه سال 97، حدود 88 هزار کاربر از پایگاه اینترنتی شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی بازدید کردند. بازدید و استفاده کاربران نسبت به مدت مشابه در یک سال گذشته افزایش یافته است.

به گفته قادری‌فر، 46 درصد از کاربران پایگاه اینترنتی شبکه آزمایشگاهی در این مدت، کاربران جدید بوده اند که آماری بسیار قابل توجه است.

وی همچنین تصریح کرد: طی این مدت، پایگاه اینترنتی شبکه آزمایشگاهی به طور متوسط در ماه 7 هزار و 600 کاربر فعال داشته است که این تعداد به طور متوسط روزانه 438 کاربر از پایگاه استفاده کرده اند.

رییس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی ادامه داد: طی 6 ماه منتهی به اردیبهشت ماه 97 خروجی بانک های اطلاعاتی شبکه آزمایشگاهی در حدود 25 هزار بازدید شده است، بر اساس این گزارش، صفحه اطلاعات آزمایشگاه ها، 9 هزار و 669 بار، صفحه اطلاعات تجهیزات 7 هزار و 259 بار و صفحه خدمات آزمایشگاه ها 7 هزار و 351 بار بازدید شده است.

قادری‌فر در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: در یک سال منتهی به اردیبهشت ماه 97 پایگاه اینترنتی شبکه آزمایشگاهی در 2 میلیون و 750 هزار بار در نتایج جستجوی کاربران در موتورهای جست و جو نمایش داده شده است.

وی همچنین به راه اندازی و ایجاد یک پلتفرم خصوصی برای ارائه خدمات شبکه آزمایشگاهی اشاره کرد و گفت: در قالب این پلتفرم و با مشارکت جدی تر آزمایشگاه های عضو شبکه و نیز با تداوم حمایت حاکمیتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به زودی شاهد ارتقای کیفیت و کمیت خدمات شبکه به جامعه علمی کشور خواهیم بود.

تاریخ انتشار : 1397/03/22
کد : 76169
تعداد بازدید: 740