با حضور چهره‌های سیاسی، علمی و دانشگاهی/
مراسم ترحیم مرحوم شیخ‌ زین‌الدین برگزار شد

مراسم ختم مرحوم دکتر محمود شیخ زین‌الدین معاون فقید نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با حضور چهره‌های علمی، فناوری و اجرایی کشور برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، دکتر غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی، محمد علی افشانی شهردار تهران، محمد مهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، دکتر سیدکمال خرازی دبیرستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر، محمد فتوحی رئیس دانشگاه صنعتی شریف، سلیمی رئیس دانشگاه علامه طباطبایی، مدرس هاشمی رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان، محمدعلی نجفی استاندار البرز، جلالی رئیس هلدینگ غدیر، جمعی از نمایندگان مجلس شواری اسلامی و جمعی از شخصیت‌ها و مسئولان علمی و اجرایی و تعدادی از چهره های بلند پایه نظامی و کشوری و همکاران معاونت علمی و فناوری در این مراسم حضور داشتند.

در این مراسم ضمن قرائت متن پیام تسلیت اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور، غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری، تلاش‌ها و مجاهدت‌های این چهره علمی و پژوهشی در عرصه توسعه دانش‌ و فناوری گرامی داشته شد.

گفتنی است، مرحوم شیخ زین‌الدین دانش‌آموخته مقطع دکتری علوم و صنایع غذایی با گرایش بیوتکنولوژی مواد غذایی از دانشگاه ناتینگهام انگلستان ، دانشیار دانشگاه صنعتی اصفهان بود که ریاست شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان را بر عهده داشت و از سال 92 در سمت معاونت نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی مشغول به فعالیت شد.

وی دبیری دوره‌های اول تا پنجم جشنواره و نمایشگاه ملی علم تا عمل، ریاست جشنواره و نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی ساخت ایران و عضویت در شورای سیاستگذاری جشنواره ملی فرهنگی و هنری ایران‌ساخت را در کارنامه اجرایی و عملی خود خود داشت.

مرحوم شیخ زین‌الدین که در سال 1389 مدیر برتر فناوری کشور شناخته شد، ریاست شاخه غرب آسیا و عضویت هیات مدیره انجمن بین‌المللی پارک‌های علمی (IASP) از سال 2010 تا سال 2012 را عهده‌دار بوده است

وی همچنین ریاست جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی و عضویت کارگروه ارزیابی کمیته تخصصی فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بود.

این چهره برجسته علمی کشور صبح روز دوشنبه 12 خرداد ماه سالجاری مقارن با لیالی متبرکه قدر به دلیل عارضه تنفسی به صورت ناگهانی درگذشت و همزمان با شب ضربت خوردن امیرالمومنین علی علیه السلام پس از تشیعی باشکوه در دانشگاه صنعتی اصفهان در قطعه نام آوران بهشت رضوان اصفهان آرام گرفت.

تاریخ انتشار : 1397/03/22
کد : 76167
تعداد بازدید: 1187