استاندار فارس:
گسترش دایرۀ نخبگانی به همۀ مناطق کشور یک ضرورت است

آیین رونمایی از جوایز علمی بنیاد رشد و اندیشه سازندگی استان بوشهر با حضور استانداران فارس و بوشهر برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ مراسم نشست صمیمانۀ اجتماع نخبگانی بنیاد نخبگان استان بوشهر با همکاری بنیاد رشد و اندیشه سازندگی استان بوشهر و همزمان با آیین رونمایی از سری دوم طرح امید آفرین (طرح خیرین بنیاد ملی نخبگان) با حضور استاندار فارس و بنیان­گذار بنیاد رشد و اندیشه سازندگی استان بوشهر و استاندار بوشهر برگزار شد.

در این مراسم، اسماعیل تبادار؛ استاندار فارس با اشاره به اهداف بنیاد رشد و اندیشه سازندگی استان بوشهر، گفت: این بنیاد با اهداف عام‌المنفعه در بخش‌های حمایت از دانش‌آموزان مستعد بی‌بضاعت، ساخت خانه بهداشت روستایی و مدرسه‌سازی و توسعۀ اقدامات مردم‌نهاد در حوزه محیط‌زیست فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی افزود: این فعالیت­های در سال­­های اخیر در حوزه‌های سلامت، زیست‌محیطی، کمک به دانشجویان مستعد بی‌بضاعت، کمک به انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان، کمک به خانه ریاضیات بوشهر، خرید کتاب راهنمای میدانی پرندگان و اهداء به باشگاه پرنده‌نگری، همکاری در برگزاری کارگاه­های توانمندسازی حوزه­های مختلف تمرکز یافته است.

تبادار با اشاره به لزوم حمایت از دانشجویان مستعد و گسترده‌کردن دایرۀ نخبگانی به همۀ مناطق کشور، ادامه داد: بنیاد رشد و اندیشه سازندگی استان بوشهر این افتخار را دارد که با همکاری بنیاد نخبگان استان بوشهر به 15 نفر از دانشجویان و دانش‌آموختگان بومی استان، تسهیلاتی را در قالب جایزۀ علمی اعطا کند.

استاندار فارس در پایان اضافه کرد: جایزه بنیاد رشد و اندیشه سازندگی از سری جوایز امید آفرین در بخش‌های «ادبیات و علوم‌انسانی» و «سلامت و محیط‌زیست» به نام دو تن از مفاخر بومی و بزرگان علمی کشور به دانشجویان مستعدبرتر استان بوشهر اعطا می‌شود.

جایزه بنیاد رشد و اندیشه سازندگی از سری جوایز امید آفرین در دو بخش ادبیات و علوم‌انسانی به نام پروفسور سید جعفر حمیدی و سلامت و محیط‌زیست به نام پروفسور ایرج نبی‌پور به دانش‌آموختگان پژوهشگر و دانشجویان مستعد استان بوشهر شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های معتبر سراسر کشور اعطا می‌شود.

لازم به ذکر است، در پایان این مراسم ضمن معرفی 15 نفر برگزیدۀ سری دوم طرح امیدآفرین در مقاطع مختلف تحصیلی کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری‌تخصصی، ضیافت افطار به میزبانی بنیاد رشد و اندیشه سازندگی در محل خانه معلم بوشهر برگزار شد.

 

تاریخ انتشار : 1397/03/21
کد : 76160
تعداد بازدید: 1197