دکتر محمود شیخ زین‌الدین دارفانی را وداع گفت

با کمال تأسف و تأثر در گذشت ناگهانی دکتر محمود شیخ زین‌الدین؛ معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را به اطلاع جامعه علمی و فناوری، دانشگاهی و عموم همکاران عزیز می‌رساند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ دکتر محمود شیخ زین‌الدین معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به دلیل ایست قلبی در اصفهان دار فانی را وداع گفت.

او دانش‌آموخته مقطع دکتری علوم و صنایع غذایی با گرایش بیوتکنولوژی مواد غذایی از دانشگاه ناتینگهام انگلستان، دانشیار دانشگاه صنعتی اصفهان بود که ریاست شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان را بر عهده داشت و از سال 92 در سمت معاونت نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی مشغول به فعالیت شد.

وی دبیری دوره‌های اول تا پنجم جشنواره و نمایشگاه ملی علم تا عمل، ریاست جشنواره و نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی ساخت ایران و عضویت در شورای سیاستگذاری جشنواره ملی فرهنگی و هنری ایران‌ساخت را در کارنامه اجرایی و عملی خود خود داشت.

شیخ زین‌الدین که در سال 1389 مدیر برتر فناوری کشور شناخته شد، ریاست شاخه غرب آسیا و عضویت هیات مدیره انجمن بین‌المللی پارک‌های علمی (IASP) از سال 2010 تا سال 2012 را عهده‌دار بوده است.

وی همچنین ریاست جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی و عضویت کارگروه ارزیابی کمیته تخصصی فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بود.

مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این ضایعه را به خانواده ایشان و جامعه علمی و فناوری و دانشگاهی کشور تسلیت می‌گوید.

آئین تشییع پیکر استاد فرهیخته دانشگاه صنعتی اصفهان و معاون تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مرحوم دکتر محمود شیخ زین الدین یکشنبه 13 خردادماه برگزار می شود.

این مراسم از ساعت 8 صبح روز یکشنبه 13 خردادماه از محل منزل آن مرحوم واقع درکوی استادان دانشگاه صنعتی اصفهان به سمت مسجد فاطمه الزهرا(س) این دانشگاه تشییع و سپس جهت تدفین در قطعه نام آوران باغ رضوان اصفهان، به این آرامستان منتقل خواهد شد.


تاریخ انتشار : 1397/03/12
کد : 76131
تعداد بازدید: 8458