رئیس بنیاد نخبگان استان مرکزی:
نیّات وقف باید به سمت حوزۀ نخبگانی جهت‌دهی شود

نشست مشترک بنیاد نخبگان استان مرکزی و اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان تشکیل شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای توسعۀ همکاری‌های بین‌بخشی و به منظور جهت‌دهی به ظرفیت‌ها و امکانات بخش‌خصوصی خاصه خیّران، نشست مشترک بنیاد نخبگان استان مرکزی و اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی تشکیل شد.

در ابتدای جلسه، دیلمی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان مرکزی با اشاره به جلسات قبلی بنیاد و اداره‌کل اوقاف و امور خیریه، به زمینه‌های مشترک همکاری و همچنین تفاهم‌نامه موجود در سطح ملی اشاره کرد و گفت: با توجه به اقتضائات جامعه امروز، باید به دنبال نیّات وقف جدید بود.

وی افزود: در شرایط فعلی کشور بهترین نیّت و موضوع امور خیریه می‌تواند در حوزه‌های علمی و نخبگانی باشد.

رئیس بنیاد نخبگان استان مرکزی بررسی راهکارهای تعاملی بیشتر جهت فرهنگ‌‎سازی حوزه وقف در امور علمی را امری ضروری دانست و ابراز امیدواری کرد: با همکاری و بهره‌گیری از تجارب اداره‌کل اوقاف و امور خیریه، جوایز علمی به نام بزرگان و مفاخر استان برای حمایت از سرآمدان، مستعدان‌برتر و مخترعان‌برگزیده طراحی شود.

در ادامه حجت‌السلام‌والمسلمین دلاوری؛ مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه استان مرکزی با اشاره به پتانسیل‌های وقف استان خصوصاً در بخش کشاورزی و صنعت، به تجربه‌های وقف در استان های دیگر اشاره کرد و برای تجاری‌سازی طرح‌ها و ایده‌های نخبگان اعلام آمادگی کرد.

وی در پایان جذب منابع را گام نخست تبدیل ایده به عمل دانست و افزود: نیازهای اجتماع نخبگانی عموماً غیرمعقول نیست و اکثراً مادی هم نیست؛ بلکه بیشتر در راستای فراهم‌شدن زمینۀ لازم برای فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی و همچنین تجاری‌سازی است.

 

تاریخ انتشار : 1397/03/12
کد : 76126
تعداد بازدید: 859