با گسترش فعالیت مرکز تجاری و پاویون ملی ایران در چین/
صادرات دانش بنیان ایران به چین افزایش می‌یابد

رئیس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با مدیر مرکز تجاری ایران در چین( شانگهای) دیدار و در خصوص گسترش فعالیت مرکز تجاری و پاویون ملی ایران در چین گفت و گو کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، علی‌مرتضی بی‌رنگ، رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و خوانگ مدیر پاویون ملی و مرکز تجاری ایران در شانگهای کشور چین با یکدیگر ملاقات کردند. 

در این دیدار علی‌مرتضی بی‌رنگ قائم مقام معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در امور بین الملل و رییس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری ضمن معرفی معاونت و مرکز و ارائه تصویری از ماموریت و چشم اندازهای پیش رو، در خصوص حمایت از توسعه روابط همکاری ایران و چین در حوزه تکنولوژی و دانش بنیان اعلام آمادگی کرد.

وی در ادامه اظهار کرد: با توجه به اینکه هدف از راه اندازی مرکز تجاری و پاویون ملی ایران در چین، ارائه و معرفی محصولات ایرانی به ویژه محصولات دانش بنیان در کشور چین و توسعه صادرات آنها است، هرگونه اقدامی در راستای «اعزام و پذیرش هیات های تجاری»، «برگزاری رویدادها و نشست های تجاری و B2B» و «حضور در نمایشگاه ها و رویدادهای بین المللی بین دو کشور» مورد حمایت این مرکز قرار خواهد گرفت.

بی‌رنگ از خوانگ به عنوان مدیری علاقه مند و توانمند در مدیریت مرکز تجاری ایران نام برد و اظهار امیدواری کرد که روابط همکاری و توسعه صادرات بین دو کشور افزایش یابد. 

در ادامه خوانگ رئیس مرکز تجاری و پاویون ملی ایران در شانگهای با بیان اینکه در حال حاضر از 7 حوزه مختلف محصولاتی که در پاویون ملی ایران به نمایش گذاشته شده است، بخش دانش بنیان فعال تر و پر رنگ تر بوده است، گفت: بطوریکه هر دو هفته یکبار با هماهنگی و مدیریت کارگزار تجاری ایران در چین، نشستهای مشترک میان شرکتهای ایرانی و چینی در محل پاویون ایران برگزار می شود. 

وی افزود: در حال حاضر فضایی نزدیک به 2 هزار متر دیگر برای در اختیار دادن بخش اداری به شرکتهای ایرانی در طبقه دوم پاویون در دست آماده سازی است و از شرکتهای دانش بنیان علاقه مند به فعالیت در کشور چین خواستیم تا از امکانات اداری این بخش استفاده کنند.

پاویون ملی و مرکز تجاری ایران در شانگهای چین اسفندماه سال گذشته با حضور نمایندگانی از معاونت علمی و فناوری، سازمان توسعه تجارت ایران، اتاق بازرگانی ایران و چین و سرکنسولگری ایران در شانگهای و با حضور نمایندگانی از دستگاه‌های دولتی و سرمایه گذاری چین افتتاح و کار خود را آغاز کرد. در حال حاضر 100 محصول از 45 شرکت دانش بنیان در بخش فناوری پیشرفته پاویون عرضه شده است.

تاریخ انتشار : 1397/03/12
کد : 76124
تعداد بازدید: 739