دوشنبه 31 شهریور 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

افزایش تولید ناخالص داخلی به کمک تقویت صنعت واکسن در کشور

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی، گفت: کارگروه واکسن ستاد توسعه زیست فناوری تلاش می کند که با خلق ثروت و افزایش تولید ناخالص ملی به رونق اقتصادی کشور کمک کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص فعالیت های کارگروه واکسن ستاد، بیان کرد: توسعه صنعت تولید واکسن را در اولویت اقدامات سال جاری قرار داده ایم تا به کمک این صنعت رونق اقتصادی کشور را رقم بزنیم.

وی افزود: «ارتقا سلامت و امید به زندگی»، «ایجاد اشتغال برای دانش آموختگان  و حفظ نخبگان»، «خلق ثروت و افزایش تولید ناخالص داخلی» و «افزایش قدرت چانه زنی علمی و فناورانه کشور» جزء وظایف کارگروه واکسن ستاد تعریف شده است که تلاش می کنیم به این اهداف برسیم.

به گفته قانعی، بر اساس قانون اساسی، تامین دسترسی عادلانه به خدمات سلامت از وظایف دولت است و از آنجایی که اصلی ترین اقدام برای تامین سلامت جامعه و پیشگیری از بروز بیماری ها، واکسیناسیون است به همین دلیل تولید واکسن از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی ادامه داد: با توجه با اهمیت صنعت واکسن در کشور، ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی با تشکیل کارگروه واکسن و تعیین وظایف مختلف و حساس برای این کارگروه، سعی در توسعه این صنعت در کشور دارد.

تاریخ انتشار : 1397/03/09
کد : 76119
تعداد بازدید: 601

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601