با هدف پاسداشت خدمات کم‌بدیل در حوزۀ ادبیات و زبان فارسی/
مراسم تکریم سید جعفر حمیدی برگزار شد

مراسم تجلیل از زحمات و تلاش‌های علمی، ادبی و فرهنگی استاد سید جعفر حمیدی؛ استاد برجستۀ زبان و ادبیات فارسی با حضور جمعی از فرهیختگان، دانشگاهیان و مسئولان استانی در دانشگاه خلیج‌فارس برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای تکریم و الگوسازی از مفاخر بومی و همچنین پاسداشت خدمات ارزندۀ علمی و فرهنگی مفاخر، مراسم تجلیل از زحمات و تلاش‌های علمی، ادبی و فرهنگی استاد سید جعفر حمیدی؛ استاد برجستۀ زبان و ادبیات فارسی با حضور جمعی از فرهیختگان، دانشگاهیان و مسئولان استانی در دانشگاه خلیج‌فارس برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، مصلح؛ رئیس دانشگاه خلیج‌فارس در تکریم از دکتر حمیدی، گفت: شخصیت وی معرف فرهنگ پویا و غنی بوشهر است و بدون‌شک در هویت بخشیدن به این استان نقش مؤثری داشته‌اند.

وی با اشاره به خدمات فرهنگی استاد حمیدی، افزود: این استاد برجسته، مدت­‌ها قصد داشتند کتابخانة  شخصی خود را در فضایی مناسب در اختیار دانشگاه خلیج فارس قرار دهند که خداراشکر این امکان در دانشگاه خلیج فارس فراهم شده است.

شاهنامه‌خوانی و اجرای موسیقی بخش دیگری از این مراسم بود.

سید جعفر حمیدی؛ شاعر، نویسنده و استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه شهید بهشتی است. این استاد برجسته علاوه بر سرورده‌های غنی به زبان بوشهری و نگارش فرهنگنامه بوشهر، آثار بسیاری نیز در حوزۀ ادبیات و زبان فارسی تألیف کرده است که از آن جملاه می‌توان به تاریخ اورشلیم؛ وصلت در سده تظلم؛ ابراهیم ابراهیم؛ از خون کبوتران؛ ابر باران بار؛ از سایه تا نشان؛ آینه شروه‌سرایی؛ وزیرکشان؛ تاریخ‌نگاران؛ سعدی در کیش؛ آسیه ملکه مصر و بوشهر در مطبوعات عصر قاجار اشاره کرد.

تاریخ انتشار : 1397/03/08
کد : 76112
تعداد بازدید: 983