با پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی محقق شد/
حمایت از طرح‌های جدید در حوزه علوم انسانی

کارگروه علوم انسانی و اجتماعی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی به تازگی حمایت از طرح‌های جدیدی در این حوزه را مصوب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، کارگروه علوم انسانی و اجتماعی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی در آخرین جلسه خود حمایت از 7 طرح پژوهشی این حوزه را مصوب کرد تا به زودی این طرح ها وارد فاز اجرایی شود. در این جلسه 19 طرح ارسالی محققان بررسی شد که 7 طرح مردود و 2 طرح دیگر فاقد اولویت بود. همچنین 3 طرح برای داوری مجدد ارسال شد. این طرح ها دستاوردهای مختلفی همچون چاپ مقاله آی اس آی، تهیه و چاپ کتاب از جمله تعهدات این طرح ها است. البته حمایت های این کارگروه در راستای اولویت‌های صندوق و کشور است.

این کارگروه طرح های ارسالی از پژوهشگران کشور در حوزه علوم انسانی را برای حمایت بررسی می کند تا از این طریق گامی برای پیشرفت در این حوزه برداشته شود. علوم انسانی در ایران امروز، جایگاه ممتاز دارد. رشته های مرتبط با علوم انسانی در مقایسه  با دو دهه گذشته گسترش قابل توجهی یافته است. خوشبختانه ظرفیت چشمگیری برای توسعه رشته های علوم انسانی در کشورمان وجود دارد، بطوری که روند رو به توسعه آن  منجر به تخصصی شدن اغلب این رشته ها شده است.

تاریخ انتشار : 1397/03/08
کد : 76111
تعداد بازدید: 1422