رییس کمیسیون اقتصادی مجلس‌شورای‌اسلامی:
توانمندی علمی از مؤلفه‌های قدرت هر کشوری است

پورابراهیمی گفت: امروز کشور در جنگ اقتصادی قرار دارد و برای پیروزی در این جنگ، چاره‌ای جز رجوع به اقتصاد دانش‌بنیان و بکارگیری اندیشه و ظرفیت‌ نخبگان بومی وجود ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای ایجاد تعامل بین دستگاه‌هایی و افزایش آگاهی از توان نخبگانی موجود و همچنین زمینه‌سازی برای عملی‌شدن اندیشۀ نخبگان در بخش‌های مختلف جامعه، نشست رییس کمیسیون اقتصادی مجلس‌شورای‌اسلامی با رییس بنیاد نخبگان استان کرمان و جمعی از نخبگان و استعدادهای‌برتر بومی به همت بنیاد نخبگان استان کرمان برگزار شد.

در این نشست که با حضور دانش‌آموختگان برتر دانشگاهی، برگزیدگان جایزه شهید چمران، جایزۀ تحصیلی، جشنواره جوان خوارزمی و نیز تعدادی از فعالان عرصۀ اقتصاد دانش‌بنیان برگزار شد، پورابراهیمی؛ رییس کمیسیون اقتصادی و نماینده مردم کرمان در مجلس‌شورای‌اسلامی، به مؤلفه­های قدرت هر کشور بر اساس فرمایشات اخیر مقام‌معظم‌رهبری اشاره کرد و مهمترین آنها را اقتدار نظامی و توانمندی علمی دانست.

وی با اشاره به ضرورت حضور فعال اجتماع نخبگانی و دانشگاهی استان در حل مشکلات جاری و زمینه‌سازی برای توسعۀ استان، افزود: برگزاری نشست‌های مشترک با حضور رؤسای دانشگاه‌های استان و بنیاد نخبگان کرمان، علاوه بر ایجاد و افزایش هم‌افزایی، می‌توانند زمینه‌ساز اشتراک دانسته‌ها و داشته‌های دوطرفه و سپس سوق دادن امکانات و امکان‌های موجود به سمت فضای نخبگانی و علمی استان شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس‌شورای‌اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود تأکید کرد: عوامل بیرونی و نوعاً سیاسی سبب خارج شدن اقتصاد از مدار حرکت خود و نابسامانی بازار می‌شود. باید دانست امروز کشور در جنگ اقتصادی قرار دارد و برای پیروزی در این جنگ، چاره‌ای جز رجوع به اقتصاد دانش‌بنیان و بکارگیری اندیشه و ظرفیت‌ نخبگان بومی وجود ندارد.

لازم به ذکر است، در پایان این نشست مقرر شد با محوریت مباحث عنوان‌شده، جلسه‌ای دیگر با حضور رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس برگزار شود.

 

تاریخ انتشار : 1397/03/08
کد : 76106
تعداد بازدید: 1046