به همت بنیاد نخبگان استان مازندران/
مستعدان‌برتر از پژوهشکده شمال آمل بازدید کردند

بازدید علمی و تخصصی سرآمدان و مستعدان‌برتر استان مازندران از پژوهشکده شمال آمل- و ابسته به انستیتو پاستور ایران، انجام شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامۀ برگزاری بازدیدهای تخصصی با هدف آشنایی اجتماع نخبگانی با دستاوردهای کشور، بازدید علمی و تخصصی سرآمدان و مستعدان‌برتر استان مازندران از پژوهشکده شمال آمل- وابسته به انستیتو پاستور ایران، به همت بنیاد نخبگان استان برگزار شد.

در ابتدای این بازدید، نشست هماهنگی و آشنایی با فعالیت‌های انجام‌شده در این مرکز تشکیل شد و سپس شرکت‌کنندگان از دپارتمان میکروب‌شناسی بازدید کردند و از نزدیک در جریان فعالیت‌های واحد کشت سلولی و سپس واحد بیماری هاری قرار گرفتند.

در بخش پایانی این بازدید، شرکت‌کنندگان با واحد حیوانات آزمایشگاهی آشنا شدند. در این بخش نحوة تکثیر، پرورش، دست‌کاری ژنتیکی، بیماری‌زایی و اجرای تیمارهای درمانی به بازدیدکنندگان توضیح داده شد.

پژوهشکده شمالِ انستیتو پاستور یکی از شعبه‌های انستیتو پاستور ایران است که با همت گروهی از خیّرین شهرستان آمل در زمینی بالغ بر 23000 مترمربع که تقریبا 4500 متر مربع آن فضای فیزیکی، آزمایشگاه‌های تشخیص تخصصی و پژوهشی است، درسال 1373 در شهرستان آمل تاسیس شد.

لازم به ذکر است، ارائه خدمات پژوهشی، آموزشی، تولیدی، تشخیص تخصصی، مرکز رشد و رایانش زیستی به 5 استان شمالی (اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و سمنان ) مهمترین مأموریت سازمانی پژوهشکده شمال است.

 

 

تاریخ انتشار : 1397/03/07
کد : 76100
تعداد بازدید: 1131