دومین نشست تجاری فناوری دی هشت در اینوتکس 2018 برگزار می‌شود

دومین نشست تجاری فناوری شبکه تبادل و انتقال فناوری دی-هشت با حمایت معاونت علمی همزمان با هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری (INOTEX2018) در این نمایشگاه برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ یکی از فعالیت‌های مهم شبکه تبادل و انتقال فناوری دی-هشت(D-8 TTEN)، برگزاری جلسات تبادل فناوری میان شرکت‌های خصوصی 8 کشور برای آشنایی با هم و یافتن شرکای تجاری و انجام تحقیق و توسعه مشترک و تبادل فناوری است.

 نخستین نشست تجاری‌فناوری دی هشت، در اردیبهشت‌ماه سال 1396 در کشور بنگلادش و در حوزه فناوری‌های زیستی (بیوسیمیلارها) و با حضور 18 شرکت برگزار شد که ظرف یک روز شرکت‌ها با یکدیگر آشنا شده و جلسات رو در روی خود را برگزار کردند و روز دوم نیز به بازدید از شرکت‌های فناور و سایت‌های بیوسیمیلار کشور بنگلادش اختصاص یافت.

دبیرخانه شبکه تبادل و انتقال فناوری دی-هشت (D-8 TTEN) قصد دارد دومین نشست تجاری فناوری خود را در حوزه انرژی‌های نو و تجدیدپذیر در روز اول برپایی نمایشگاه برگزار کند.

در این نشست شرکت‌های فناور از این 8 کشور به ارائه فناوری‌های خود پرداخته و با یکدیگر به مذاکره خواهند پرداخت و از سایت‌های انرژی تجدید پذیر و شرکت‌های مربوطه در ایران نیز بازدید خواهند داشت.

کشورهای مالزی، اندونزی، بنگلادش، پاکستان، ایران، ترکیه، مصر و نیجریه گروه دی-هشت را تشکیل می‌دهند که دبیرخانه آن در استانبول مستقر است و دبیرخانه D-8 TTEN نیز در پارک فناوری پردیس استقرار دارد.

هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری  با موضوع «شهر هوشمند» به همت پارک فناوری پردیس معاونت علمی از 14 تا 16 تیرماه 1397 برگزار می‌شود.

تاریخ انتشار : 1397/03/06
کد : 76096
تعداد بازدید: 1133