پنج شنبه 10 مهر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

دومین نشست تجاری فناوری دی هشت در اینوتکس 2018 برگزار می‌شود

دومین نشست تجاری فناوری شبکه تبادل و انتقال فناوری دی-هشت با حمایت معاونت علمی همزمان با هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری (INOTEX2018) در این نمایشگاه برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ یکی از فعالیت‌های مهم شبکه تبادل و انتقال فناوری دی-هشت(D-8 TTEN)، برگزاری جلسات تبادل فناوری میان شرکت‌های خصوصی 8 کشور برای آشنایی با هم و یافتن شرکای تجاری و انجام تحقیق و توسعه مشترک و تبادل فناوری است.

 نخستین نشست تجاری‌فناوری دی هشت، در اردیبهشت‌ماه سال 1396 در کشور بنگلادش و در حوزه فناوری‌های زیستی (بیوسیمیلارها) و با حضور 18 شرکت برگزار شد که ظرف یک روز شرکت‌ها با یکدیگر آشنا شده و جلسات رو در روی خود را برگزار کردند و روز دوم نیز به بازدید از شرکت‌های فناور و سایت‌های بیوسیمیلار کشور بنگلادش اختصاص یافت.

دبیرخانه شبکه تبادل و انتقال فناوری دی-هشت (D-8 TTEN) قصد دارد دومین نشست تجاری فناوری خود را در حوزه انرژی‌های نو و تجدیدپذیر در روز اول برپایی نمایشگاه برگزار کند.

در این نشست شرکت‌های فناور از این 8 کشور به ارائه فناوری‌های خود پرداخته و با یکدیگر به مذاکره خواهند پرداخت و از سایت‌های انرژی تجدید پذیر و شرکت‌های مربوطه در ایران نیز بازدید خواهند داشت.

کشورهای مالزی، اندونزی، بنگلادش، پاکستان، ایران، ترکیه، مصر و نیجریه گروه دی-هشت را تشکیل می‌دهند که دبیرخانه آن در استانبول مستقر است و دبیرخانه D-8 TTEN نیز در پارک فناوری پردیس استقرار دارد.

هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری  با موضوع «شهر هوشمند» به همت پارک فناوری پردیس معاونت علمی از 14 تا 16 تیرماه 1397 برگزار می‌شود.

تاریخ انتشار : 1397/03/06
کد : 76096
تعداد بازدید: 907

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601