سه شنبه 30 دی 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

با پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی صورت گرفت/
ورود دستاوردهای فناورانه حوزه مهندسی به جامعه

کارگروه فنی و مهندسی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی در آخرین جلسه خود پس از بررسی و داوری 14 طرح پژوهشی، حمایت از 11 طرح را تصویب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، کارگروه فنی و مهندسی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی در آخرین جلسه خود پس از بررسی و داوری 14 طرح پژوهشی، حمایت از 11 طرح را تصویب کرد. این طرح ها در زمینه هایی همچون مهندسی شیمی، مکانیک، مواد، نفت، علوم کامپیوتر، هوش مصنوعی، هوافضا و انرژی است. زمینه هایی که هر یک اهمیت ویژه ای داشته و برخی در مرز دانش قرار دارد.

به عنوان مثال هوش مصنوعی حوزه ایی است که در سال های اخیر محققان بسیاری در دنیا را به خود مشغول کرده است و هر روز شاهد خبر تازه‌ای هستیم و ربات هایی که بازار می آیند و روز به روز توسعه می یابند تا فعالیت هایی شبیه انسان یا فراتر از آن انجام دهند. خود این موضوع اهمیت حمایت از تحقیقات در این حوزه را نشان می دهد. فعالیتی که این کارگروه انجام می دهد تا حمایتی یکسان و در حد خود از تمام محققان فعال این حوزه در کشور انجام دهد.

و در آخر اینکه هر یک از این طرح ها دستاوردهای مختلفی به همراه دارد، چاپ مقالات کیو وان و مقاله علمی و پژوهشی، تولید نمونه محصول و نرم افزار، برگزاری کارگاه های آموزشی و همچنین مدل های مفهومی از جمله دستاوردهای مد نظر است.

تاریخ انتشار : 1397/02/31
کد : 76062
تعداد بازدید: 837

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601