شنبه 2 شهریور 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در سفر به استان البرز:
کشاورزی با حرکت بخش خصوصی به پژوهش‌های مرز دانش رونق می‌گیرد

به اعتقاد معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری راه‌کار توسعه دستاوردهای پژوهش‌های پایه و تحقیقات مرز دانش نیازمند سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است و با حرکت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به عرصه تحقیقات و فناوری بخش کشاورزی، این حوزه رونق پیدا می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری با بیان اینکه مسیر آغاز شده توسط سازمان آموزش،تحقیقات و ترویج کشاورزی، توسعه دهنده دانش و فناوری بخش کشاورزی با کمک بخش خصوصی و راه صحیح رونق این حوزه است، گفت:  این سازمان موسسات تحقیقاتی کشور است و اقدامات فوق العاده در حوزه تحقیقات انجام داده است اما انتقال فناوری به بخش خصوصی و تجاری سازی این توانمندی ها یکی از چالش‌های اساسی حوزه کشاورزی است.

وی افزود: باید از طریق انتقال و واگذاری دانش و فناوری شکل گرفته در موسسه تحقیقاتی و انتقال آن به بخش خصوصی درآمد حاصل شده صرف گسترش تحقیقات و پژوهش های پایه آینده شود و نیز کشاورزان و مردم به طور ملموسنتیجه پژوهش را در بهبود زندگی و کارشان حس کنند.

ستاری با اشاره به حمایت معاونت علمی و فناوری از طرح های پژوهشی مرز دانش و پایه گفت: معاونت علمی و فناوری آمادگی دارد از روش های جدید انتقال دانش و فناوری حمایت کند و زمینه حرکت این پروژه ها به سوی تجاری سازی و ایجاد اشتغال فراهم شود.

ایجاد زمینه انتقال دانش و فناوری تولید بذر به بخش خصوصی

در این مراسم، با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، استاندار البرز و رییس  مؤسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر چهار قرارداد انتقال دانش فنی با حضور نمایندگان شرکت های بخش خصوصی منعقد شد.

بر اساس این قراردادها، دانش و فناوی اصلاح و تهیه بذرهای ارقام اصلاح شده توسط موسسه تحقیقات اصلاح تهیه بذر و نها با توانمندی شرکت‌های بخش  خصوصی به تولید انبوه می‌رسد.

بازدید از دستاوردهای یک شرکت فناور فعال در حوزه ژنتیک طیور

ستاری، در ادامه سفر به استان البرز، از شرکت دانش بنیان پسوک دیدن کرد. این شرکت فناور پس از موفقیت در تولید و عرضه واکسن های نیوپاسول 101، فلوپاسول و نیوپاسول 102 برای پیشگیری و کنترل دو بیماری مهم صنعت طیور یعنی نیوکاسل و آنفلوآنزا و واکسن جدید سه گانه ای بنام نیوپاسول 103 را برای اولین بار در کشور تولید کرده است.

تولید آنتی ژنهای پسوفلو و پسوکاسل که برای انجام آزمایش های تشخیصی بیماری های آنفلوآنزا و نیوکاسل به کار می روند از دیگر تولیدلت شرکت دانش بنیان پسوک است. تولید تخم مرغهای جنین دارSPF از دیگر محصولات این شرکت دانش بنیان به شمار می رود.

افتتاح نخستین خط تولید شمش نیکل

رئیس بنیاد ملی نخبگان همچنین با حضور در شرکت گسترش فناوری خوارزمی، نخستین خط تولید شمش نیکل را افتتاح کرد. این شرکت فناور در زمینه تولید کاتالیست های مصرفی صنایع پتروشیمی، فولاد و پالایشگاهی به عنوان کالاهای استراتژیک و قلب واحدهای تولیدی این مجتمع ها فعالیت می‌کند.

بازدید از یک شرکت فناور در حوزه تولید تجهیزات آزمایشگاه‌های مقاومت مصالح

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری در آخرین بخش از سفر خود به استان البرز، از تولیدات شرکت طراحی و مهندسی سنتام، تولیدکننده داخلی تجهیزات آزمایشگاه‌های مهندسی و مقاومت مصالح دیدن کرد. این شرکت فناور در بخش طراحی و تولید تجهیزات آزمون مواد و تجهیزات آموزش مهندسی مشغول به فعالیت است. شرکت سنتام دارای دو واحد صنعتی مربوط به تولید و مونتاژ دستگاه‌های آزمایشگاهی و دارای بخش‌های مدیریت، فروش (داخلی و خارجی)، طراحی (مکانیک، الکترونیک، نرم‌افزار و تحقیق و توسعه)، تولید (الکترونیک، مونتاژ و کنترل کیفی) است.

این شرکت در حال حاضر در بخش طراحی و تولید تجهیزات آزمون مواد و تجهیزات آموزش مهندسی مشغول به فعالیت است. شرکت سنتام دارای دو واحد صنعتی مربوط به تولید و مونتاژ دستگاه‌های آزمایشگاهی. دارای بخش‌های مدیریت، فروش (داخلی و خارجی)، طراحی (مکانیک، الکترونیک، نرم‌افزار و تحقیق و توسعه)، تولید (الکترونیک، مونتاژ و کنترل کیفی) است.

تاریخ انتشار : 1397/02/31
کد : 76057
تعداد بازدید: 445

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601