عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:
توسعۀ کارِ گروهی، اثرگذاری اجتماع نخبگان را افزایش می‌دهد/ لزوم تقویت روحیۀ امید و خودباوری مستعدان‌برتر

نبوی گفت: استفاده از خرد جمعی، بهره‌مندی از کار گروهی و هم‌افزایی بیشتر اجتماع نخبگانی، از موارد مهمی است که می‌تواند اثرگذاری آنان را در جامعه افزایش دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ به منظور ایجاد زمینۀ مناسب برای همکاری و تعامل دستگاه‌ها و نهادهای حکومتی و دولتی با اهدف بنیاد ملی نخبگان و همچنین آشنایی بیشتر مسؤولان با ظرفیت‌های نخبگانی کشور، نشست هم‌اندیشی مستعدان‌برتر استان قزوین با عنوان «طرح مسائل و دغدغه‌های حوزه مدیریت کلان کشور» با حضور عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو هیئت حل‌اختلاف قوای سه‌گانه برگزار شد.

در این نشست، مرتضی نبوی؛ عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر لزوم بکارگیری توان نخبگانی در همۀ بخش‌های کشور خاصه در حوزه‌های مدیریتی، به لزوم تقویت روحیۀ امید و خودباوری مستعدان‌برتر اشاره کرد و گفت: استفاده از خرد جمعی، بهره‌مندی از کارِگروهی و هم‌افزایی بیشتر اجتماع نخبگانی، از موارد مهمی است که می‌تواند اثرگذاری آنان را در جامعه افزایش دهد.وی با بیان اینکه تجربه اثبات کرده است که ناامیدی برای ایران معنا ندارد، افزود: اگر راستای دید با نگرش و باورهای انقلاب اسلامی که بهترین تبیین آن در افق‌اندیشۀ امام راحل و رهبری معظم انقلاب دیده می‌شود، همسو شود، بسیاری از مسائل موجود حل خواهد شد.

نبوی ادامه داد: در برخی موارد مانند دفاع‌مقدس و یا استراتژی‏های دفاعی، تدبیر سیاست خارجی موفقیت‌های خوبی برای کشور حاصل شده است اما درباره برخی مسائل مانند مباحث اقتصادی کشور هنوز جایگاه مطلوبی ندارد. اثبات قوانین و هماهنگی نهادهای مربوطه و استفاده از تفکر و اندیشۀ نخبگانی، می‌تواند این مشکلات را نیز حل کند.

در بخش دیگری از این نشست، شرکت‌کنندگان به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند که «چرخه مدیریتی کشور»، «انگیزه و توان مدیران»، «نوع نگاه مدیران به جامعه»، «به‌کارگیری استراتژی‌های کارامد در مورد نقاط ضعف و بحرانی کشور»، «امید و انگیزه اقشار مختلف جامعه به آینده»، «دغدغه‌های نظام آموزشی» و  «اجرای سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش» از مهمترین محورهای مباحث عنوان شده بود.

 

 

 

تاریخ انتشار : 1397/02/30
کد : 76050
تعداد بازدید: 586