رئیس بنیاد نخبگان فارس:
استعدادهای‌برتر شاکله اصلی در تشکیل اکوسیستم کارآفرینی هستند

شریف، توسعۀ اکوسیستم کارآفرینی را یکی از شروط اصلی توسعۀ پایدار دانست و گفت: توجه دستگاه‌های اجراییِ استانی به مراکز علمی، نشان‌دهندۀ عزم جدی برای توسعۀ استان از طریق علم و فناوری با تکیه بر نیروی نخبگانی است.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست شورای اداری استان فارس با محوریت بررسی راه‌های توسعۀ استان تشکیل شد.

در این نشست، حبیب شریف؛ رئیس بنیاد نخبگان استان فارس با اشاره به لزوم توسعۀ اکوسیستم کارآفرینی، این مهم را یکی از شروط اصلی پیشرفت دانست و گفت: خوشبختانه در سال‌های اخیر استانداری به بنیاد نخبگان استان، دانشگاه‌های شیراز و علوم‌پزشکی شیراز و پارک علم‌و‌فناوری نگاه ویژه‌ای داشته است که نشان‌دهندۀ عزم جدی برای توسعۀ استان از طریق علم و فناوری با تکیه بر نیروی نخبگانی است.

وی افزود: این مراکز با شناسایی و هدایت استعدادهای‌برتر که شاکله اصلی در تشکیل اکوسیستم کارآفرینی هستند، زمینه ایجاد سایر ارکان در ساختار و اجزا این اکوسیستم کارآفرینی را فراهم می‌کند.

 شریف ادامه داد: تهیه زیرساخت‌های لازم از جمله ایجاد مراکز شتابدهی، مراکز نوآوری و کارآفرینی و تجهیز پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی، از ارکان بعدی تشکیل اکوسیستم کارآفرینی است که خوشبختانه به اهتمام دستگاه‌های درون‌استانی، گام‌های مهمی در این حوزه برداشته شده است.

رئیس بنیاد نخبگان استان فارس یادآور شد: تشکیل اتاق‌های فکر از نخبگان، زمینه‌ساز بکارگیری پتانسیل آنان برای حل مشکلات شهرستان‌های استان است.

شریف در ادامه با بیان اینکه کشورهای غربی با گذر از اقتصادهای سنتی و صنعتی، اقتصادشان را بر مبنای فعالیت‌های دانش‌بنیان شکل داده‌اند، تأکید کرد: در شرایط کنونی و با توجه به مشکلات حوزۀ تأمین آب، ساخت کارخانه‌های ذوب آهن، فولاد، پتروشیمی و غیره که به منابع آب وابسته‌اند، نمی‌تواند توسعۀ پایدار در پی داشته باشد.

وی در پایان با اشاره به ضرورت معرفی مفاخر بومی و الگوسازی از آنان برای نسل جوان خاصه مستعدان‌برتر، بر لزوم تعامل بین‌دستگاهی در مسیر شناسایی و معرفی سرآمدان تأکید کرد.

 

تاریخ انتشار : 1397/02/29
کد : 76046
تعداد بازدید: 967