در نشست توسعه اقتصادی گرمسار مطرح شد:
توسعه و اشتغالزایی با تکیه صرف بر اعتبارات دولتی، محقق نمی‌شود

نشست «هم‌اندیشی اجتماع نخبگانی استان سمنان» با محوریت اقتصاد دانش‌بنیان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست «هم‌اندیشی اجتماع نخبگانی استان سمنان» با محوریت اقتصاد دانش‌بنیان و با هدف هم‌اندیشی صاحبان استعداد، اندیشه و تجربه، با حضور مشاور استاندار سمنان، رئیس بنیاد نخبگان استان، برگزار شد.

در این نشست، کاظمی‌کیا؛ مشاور استاندار سمنان گفت: مطالعات انجام گرفته در کشورهای اروپایی و غربی نشان می‌دهد که کارآفرینان موفق و صاحبان شرکت‌های بزرگی که در توسعه جامعه خود بیشترین تأثیرگذاری را داشته‌اند، به لحاظ هوشی یک درصد بالای جامعه (نخبگان جامعه) خود هستند.

وی افزود: نخبگان هر جامعه ارزنده‌ترین دارایی و سرمایه هر کشوری هستند که اساسی‌ترین نقش را در توسعه و پیشرفت دارند تا جاییکه بدون حضور آنان می‌توان ادعا کرد داشته‌های زیرزمینی نمی‌توانند زمینه‌ساز توسعه باشند. به همین دلیل است که بسیاری از کشورها تلاش می‌کنند علاوه بر حفظ اجتماع نخبگان بومی، زمینه‌های لازم برای جذب نیروهای متخصص دیگر کشورها را نیز فراهم آورند.

داود فیض؛ رئیس بنیاد نخبگان استان سمنان نیز ضمن اشاره به تأسیس بنیاد ملی نخبگان با هدف شناسایی، هدایت و حمایت اجتماع نخبگانی در مسیر ارتقای تولید علم و فناوری، بر لزوم تبدیل ایده به اختراع و رسیدن به مرحلۀ تجاری‌سازی، افزود: با وجود اینکه دانش و علم کافی در صاحبان اختراع وجود دارد اما این افراد از امور بازاریابی به طور کامل مطلع نیستند و در این بخش نیاز به مشاوره و حمایت‌های لازم را دارند.

لازم به ذکر است، در این نشست در خصوص توسعۀ بخش گردشگری، کشاورزی، تغییر الگوی کشت از محصولات آب‌بر و ساماندهی شهرک‌های صنعتی شهرستان تبادل نظر شد.

 

تاریخ انتشار : 1397/02/26
کد : 76037
تعداد بازدید: 1876