سه شنبه 19 فروردین 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه تحلیل داده تقویت می‌شود

مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا معاونت علمی مسابقه «تحلیل داده‌های نسل جدید توالی‌یابی(NGS)» را با همکاری ستاد توسعه زیست فناوری برگزار می‌کند تا شناسایی و تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان، پژوهشگران، اعضای هیئت علمی و دانشجویان دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های فعال در این حوزه تسریع شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ این مسابقه در ۳ مرحله برگزار می‌شود و ثبت نام آن از اردیبهشت ماه آغاز شده است.  شرکت‌ها، پژوهشگران، اعضای هیئت علمی و دانشجویان دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های دارای پتانسیل و سایر علاقمندان تا تاریخ ۱ تیرماه سال جاری برای شرکت در مسابقه فرصت دارند. مسابقه "تحلیل داده‌های نسل جدید توالی‌یابی(NGS) با هدف شناسایی و تقویت فعالان این حوزه برگزار می شود. در دنیای امروز، توانایی جمع‌آوری، تحلیل و استفاده از کلان‌داده‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است. یکی از انواع کلان‌داده‌ها، داده‌های ژنومیکی است که عمدتاً با تکیه بر فناوری توالی‌یابی نسل جدید (NGS) تولید می‌شوند. با پیشرفت‌ مداوم روش‌های توالی‌یابی، هم‌اکنون حجم وسیعی از این داده‌ها با سرعت زیاد تولید می‌شود و اغلب پژوهشگران معتقدند تحلیل و استفاده از این داده‌ها تاثیرات چشمگیری بر زندگی بشر خواهد داشت.

روند هم به این صورت است که در مرحله نخست یک حساب کاربری در سرور مجازی به شرکت‌کنندگان اختصاص می‌یابد و از آن‌ها خواسته می‌شود به مجموعه‌ای از سوالات پاسخ داده و کنترل کیفی و هم‌ردیفی ساده‌ای روی مجموعه‌ای از داده‌های خام انجام ‌دهند. کلیه افراد یا تیم‌هایی که بتوانند حداقل امتیاز مورد نظر هیئت داوران در این مرحله را کسب کنند، به مرحله بعد راه پیدا می کنند. در مرحله دوم شرکت‌کنندگان ۲ هفته فرصت دارند تا فعالیت‌های محاسباتی را روی داده‌های سرور مجازی خود انجام دهند. مرحله سوم شامل یک مسابقه و مصاحبه حضوری به منظور ارزیابی فعالیت‌های فنی و تخصصی تیم‌ها توسط هیئت داوران است. همچنین در این مرحله، کارگاه‌های آموزشی مدل کسب‌وکار به منظور تقویت شرکت‌کنندگان برای راه اندازی کسب‌وکار برگزار می‌شود. در پایان به تیم‌های اول تا سوم جایزه نقدی اهدا می شود. تیم‌های چهارم تا دهم نیز برای مدت یک سال سرور مجازی در اختیار خواهند داشت. شرکت در این مسابقه برای کلیه علاقه‌مندان آزاد و رایگان است.

تاریخ انتشار : 1397/02/26
کد : 76033
تعداد بازدید: 639

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601