با همکاری مجمع خیّران فارس/
مدرسۀ خلاقیت «برگزیدگانـ شهاب» برگزار شد

اولین مرحله مدرسۀ بهاره خلاقیت و ایده‌پردازی مجمع خیّران فارس ویژۀ دانش‌آموزان مستعدِ منتخب برنامه ملّی شهاب برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ اولین مرحلۀ مدرسۀ بهاره خلاقیت و ایده‌پردازی منتخبان برنامۀ ملی شهاب، به همت بنیاد نخبگان استان فارس و مجمع خیّران فارس و همکاری حوزۀ هنری انقلاب اسلامی استان، برگزار شد.

در این برنامه که با حضور تعدادی از دانش‌آموزان منتخب شهاب و تحت حمایت مجمع‌خیّران  برگزار شد، شرکت‌کنندگان در قالب کارگاه‌های آموزشی مشاهده و ایده‌پردازی؛ تفکر واگرا؛ سنجش خلاقیت؛ حلقۀ کندوکاو؛ ارتباط مؤثر؛ طوفان ذهن و همچنین در قالب مسابقات خلاقیت و کارگروهی، تحت آموزش قرار گرفتند.

همچنین در بخشی از این برنامه، کارگاه مشاوره برای والدین این دانش‌آموزان توسط 4 نفر از اساتید مجرب برگزار و به پرسش‌های شرکت ‌نندگان نیز پاسخ داده شد.

حبیب شریف؛ رئیس بنیاد نخبگان استان فارس در آیین اختتامیه این مرحله، ضمن معرفی فعالیت‌های مجمع خیبران نخبه‌پرور، اهداف و مراحل برنامۀ مدارس فصلی خلاقیت و ایده‌پردازی را بیان کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اهمیت شناسایی و هدایت استعدادهای‌برتر، بر لزوم جهت‌دهی به استعدادهای موجود به سمت مشکلات و چالش‌های جامعۀ بومی و تقویت حس وطن‌دوستی در بین مستعدان‌برتر دانش‌آموزی تأکید کرد.

لازم به ذکر است، دانش‌آموزان شرکت‌کننده تا نهم تیرماه فرصت دارند با ارسال تکالیف معین شده، برای حضور در مرحلۀ دوم این برنامه، امتیازات لازم را کسب کنند.

 

تاریخ انتشار : 1397/02/25
کد : 76029
تعداد بازدید: 850