سه شنبه 2 بهمن 1397

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

بازدید از ایستگاه تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان برگزار شد

مستعدان‌برتر استان گلستان از ایستگاه تحقیقاتی شهید عراقی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان بازدید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامۀ برگزاری بازدیدهای تخصصی، مستعدان‌برتر استان گلستان با همکاری مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان از ایستگاه تحقیقاتی شهید عراقی این مرکز بازدید کردند.

حبیب‌الله سوقی؛ عضو هیئت‌علمی مرکز کشاورزی و منابع طبیعی گلستان ضمن اشاره به فعالیت‌های این مرکز بالاخص در زمینۀ ارقام جدید گندم، گفت: ایستگاه شهید عراقی یکی از مهمترین و معتبرترین مراکز گونه‌های گندم در جهان است.

ساوری‌نژاد؛ معاون مرکز و متخصص بخش تحقیقات گیاه‌پزشکی نیز با اشاره به بالا بودن مصرف سموم کشاورزی در استان، کاهش مصرف این سم‌ها با کمک روش‌های جدید و معرفی گونه‌های مقاوم به آفات را از مهمترین اهداف در حال پیگیری این مرکز دانست.

در این بازدید مستعدان‌برتر گلستانی با آخرین دستاوردهای این مرکز در زمینه‌های اصلاح نژادی و مبارزه با آفات آشنا شدند و زمینه همکاری با اجتماع نخبگانی بررسی شد.

لازم به ذکر است، ایستگاه تحقیقات کشاورزی گرگان (عراقی محله) در زمینه به‌نژادی و به‌زراعی غلات، دانه‌های روغنی، ذرت و گیاهان علوفه‌ای، حبوبات، مبارزه با آفات و بیماری‌های گیاهی، تغییر عناصر غذایی در خاک و گیاه و آماده‌سازی بستر بذر و نهال در حال فعالیت است.

 

تاریخ انتشار : 1397/02/25
کد : 76028
تعداد بازدید: 291

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601