به همت بنیاد نخبگان استان اصفهان صورت گرفت/
برپایی کارگاه‌های «تدوین بوم‌مدل کسب‌و‌کار» و «تفکر طراحی»

دو کارگاه آموزشی از دوره‌های آموزشی پیشرویداد هم‌نت برکت به همت بنیاد نخبگان استان اصفهان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ اولین کارگاه آموزشی از دوره‌های آموزشی پیشرویداد هم‌نت برکت تحت عنوان «کارگاه تدوین بوم‌مدل کسب‌و‌کار» به همت بنیاد نخبگان استان اصفهان برگزار شد.

محمد گوهریان؛ رییس دانشگاه علمی-کاربردی، مبانی کارآفرینی و کسب‌و‌کار و نحوۀ تکمیل بوم‌مدل کسب‌وکار را تشریح کرد و در ادامه، شرکت‌کنندگان بر روی یک ایده تیم تشکیل داده و بصورت تمرینی بوم‌مدل کسب‌و‌کار آن را تکمیل کردند.

در ادامه این دوره، شرکت‌کنندگان پیرامون مباحث شناخت مشتری و تفکر طراحی نیز آموزش‌های لازم را دریافت کردند.

در کارگاه «تفکر طراحی» نیز که با تدریس سعید‌نژاد؛ پژوهشگر پژوهشکده سیاست‌گذاری علم، فناوری و صنعت دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، وی اصول تفکر طراحی در کارآفرینی و نحوۀ تکمیل بوم همدلی را بیان کرد دو گفت: خلق ایده با توجه به تقاضای بازار، مزیت استفاده از روش تفکر طراحی است.

وی افزود: این رویکرد امروزه برای ایده‌پردازی و کمک به حل مسائل پیچیده اجتماعی و سایر حوزه‌های کسب‌و‌کار مورد استفاده قرار می‌گیرد. شرکت‌ها و دانشگاه‌های معتبر در زمینۀ طراحی نظیر RLab، DSchool در دانشگاه استنفورد، IDEO، که در این زمینه در دنیا پیشرو هستند؛ امروزه به این نتیجه رسیده‌اند که شناسایی دقیق نیازها، چالش‌ها و معضلات پیچیدۀ جوامع کنونی جز با همدلی و تصور دقیق شرایط زندگی ذی‌نفعان مختلف امکان‌پذیر نیست.

لازم به ذکر است، شرکت‌کنندگان در ادامۀ کارگاه به صورت عملی و کار تیمی، بوم همدلی را برای یکی از مشتریان مورد نظر خود تکمیل کردند.

 

تاریخ انتشار : 1397/02/23
کد : 76010
تعداد بازدید: 1011