رئیس بنیاد نخبگان استان فارس مطرح کرد:
نقش نخبگان در ایجاد تغییر از مسیرهای سنتی به رویکردهای نوین دانش‌بنیان

شریف گفت: هرگونه تغییر در رویکردهای سنتی، به جرأت و ریسک‌پذیری نیاز دارد که در وجود و جوهر جوانان نوارزش آفرین نهفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامۀ برگزاری نشست‌های نخبگانی با حضور بزرگان، سرآمدان، محققان و متخصصان برجستۀ کشور در حوزه‌های مختلف، نشست هم‌اندیش بنیاد نخبگان استان فارس با نخبگان بومی، برگزار شد.

در این نشست که با حضور جمعی از برگزیدگان جایزۀ علامه طباطبایی برگزار شد، حبیب شریف؛ رئیس بنیاد نخبگان استان فارس با معرفی بنیاد ملی نخبگان، اهداف و رویکردها و همچنین اشاره به فعالیت‌های معاونت علمی‌و‌فناوری ریاست‌جمهوری در حوزه نو ارزش‌آفرینی، گفت: هرگونه توسعه و تحول در کشور توسط جوانانِ نخبه، کارآفرین و خلاق میسر است و نیاز است بستر لازم رای رشد و شکوفایی استعدادهای جوان فراهم شود.

شریف ادامه داد: بنیاد نخبگان فارس با تکیه بر تمرکززدایی، توجه ویژه‌ای به شناسایی مستعدان‌برتر در حوزه دانش‌آموزی دارد و طی سه سال گذشته گام‌های مهمی در این جهت برداشته است که کشف دانش‌آموزان مستعد در مقاطع مختلف تحصیلی و آموزش مهارت‌های منطبق بر استعداد، از آن جمله است.

رئیس بنیاد نخبگان فارس اظهار داشت: این بنیاد با همکاری چند تن  از افراد نیک‌اندیش از حدود سه سال قبل نسبت به تشکیل «مجمع خیّران فارس» به عنوان سازمانی مردم‌‎نهاد اقدام کرد و توانست از طریق جهت‌دهی به ظرفیت‌های خیّران، فعالیت‌های چشمگیری در حوزۀ نخبگانی انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه همۀ مسئولان باید از پتانسیل نخبگان و مستعدان‌برتر به عنوان بازوهای تخصصی خود در اتاق‌های فکر استفاده کنند، اضافه کرد: بدون‌شک نقش نخبگان در ایجاد تغییر از مسیرهای سنتی به رویکردهای مبتنی بر فعالیت‌های دانش‌بنیان بر همگان روشن است.

 شریف در پایان تأکید کرد: هرگونه تغییر در رویکردهای سنتی، به جرأت و ریسک‌پذیری نیاز دارد که در وجود و جوهر جوانان نوارزش آفرین نهفته است.

 

تاریخ انتشار : 1397/02/19
کد : 75985
تعداد بازدید: 967