در شیراز/
نشست تشکیل دبیرخانۀ فرهنگستان علوم جهان اسلام برگزار شد

نشست تشکیل دبیرخانۀ فرهنگستان علوم جهان اسلام به همت بنیاد نخبگان استان فارس برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست اولیۀ تشکیل دبیرخانۀ فرهنگستان علوم جهان اسلام (TWAS) با حضور جمعی از نخبگان و مفاخر علمی کشور، به همت بنیاد نخبگان استان فارس تشکیل شد.

در این نشست، حبیب شریف؛ رئیس بنیاد نخبگان استان فارس گفت: با تشکیل دبیرخانۀ ملی فرهنگستان علوم جهان اسلام (TWAS) شاهد حضور چشمگیر نخبگان کشور در این تشکّل بین‌المللی خواهیم بود.

وی با اشاره به اهداف این دبیرخانه، افزود: ارتقاء جایگاه ایران در فرهنگستان علوم جهان (تواس) و سایر فرهنگستان‌های معتبر در سایر کشورها، برقراری ارتباط علمی مؤثر با اندیشمندان سایر کشورهای عضو تواس و همچنین معرفی و شناساندن تواس در داخل کشور، از مهمترین اهداف این دبیرخانه است.

شریف در پایان بهره‌مند شدن از امکانات علمی، پژوهشی و ارتباطی تواس برای دانشمندان و پژوهشگران کشورهای همسایه و منطقه و همکاری علمی، پژوهشی و ارتباطی پژوهشگران کشور با مؤسسات علمی و پژوهشگران کشورهای همسایه و منطقه را از دیگر اهداف دبیرخانۀ تواس دانست و یادآور شد: در حال حاضر، نقطۀ کانونی متشکّل از تمامی دانشمندان ایرانی که در حال حاضر ۱۴ نفر هستند، تشکیل شده و با پیوستن جمع بیشتری از نخبگان به این مجمع بین‌المللی در راستای ارتباطات علمی گسترده‌تر با دانشمندان و نخبگان جهان، زمینه‌های لازم همکاری‌ها افزایش یابد.

لازم به ذکر است، این نشست با حضور حبیب فیروزآبادی، عزتالله ایزدپناه و افسانه صفوی از برگزیدگان جایزۀ علامه طباطبطایی بنیاد ملی نخبگان، و دهقانی؛ رئیس مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری و سرپرست ISC در محل بنیاد نخبگان استان فارس تشکیل شد.

 

 

تاریخ انتشار : 1397/02/16
کد : 75960
تعداد بازدید: 877