در یزد/
مستعدان‌برتر از مراحل تولید کاغذ سنگی بازدید کردند

برنامۀ بازدید از شرکت تعاونی تولیدی پیشگامان صنعت سبز به همت بنیاد نخبگان استان یزد برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامۀ سلسله بازدیدها از مراکز علمی صنعتی و تحقیقاتی استان یزد، مستعدان‌برتر بومی از شرکت تعاونی تولیدی پیشگامان صنعت سبز و شرکت پیشگامان توسه سبز بازدید کردند.

در این برنامه، مدیران این دو شرکت ضمن ارائۀ گزارش کوتاهی از تاریخچه و ضرورت تشکیل شرکت و فعالیت‌ها، نیازهای فناورانه شرکت را برشمرند و شرکت‌کنندگان را به ایده‌پردازی در زمینه‌های تخصصی تشویق و ترغیب کردند.

همچنین مقرر شد با ابتکار و همکاری بنیاد نخبگان استان یزد، رویدادی به منظور ایده‌پردازی در راستای کاربردهای جدید کاغذ تولیدی و تنوع محصولات شرکت طراحی و با حمایت شرکت برگزار شود.

در ادامه، مستعدان‌برتر با حضور کارشناسان از خط تولید بازدید کردند و با فناوری ساخت کاغذ از سنگ آشنا شدند.

شرکت پیشگامان صنعت سبز در سال 1394 با توجه به نیاز کشور به تولید کاغذ با بررسی‌های کارشناسی و فراهم کردن زیرساخت لازم، با هدف تولید کاغذ سنگی که جایگزین بسیار مناسبی برای کاغذهای سلولزی است، فعالیت خود را آغاز  کرد و توانست در  شهریورماه سال 1395 باافتتاح خط تولید کاغذ از سنگ، به عنوان اولین و تنها تولیدکننده کاغذ سنگی در خاورمیانه خود را مطرح کند تا با عزم و تلاش و دانش ایرانی کشورمان نیز به عنوان چهارمین کشور صاحب این صنعت در دنیا شاخته شود.

 

تاریخ انتشار : 1397/02/15
کد : 75953
تعداد بازدید: 1851