فضایی برای مواجه شدن با مسائل واقعی/
رویداد کارآفرینی هم‌نت فاضلاب برگزار شد

رویداد کارآفرینی «هم‌نت فاضلاب» با همکاری بنیاد نخبگان اصفهان و دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ رویداد کارآفرینی «هم‌نت فاضلاب» با همکاری بنیاد نخبگان اصفهان و دانشگاه صنعتی اصفهان به مدت سه روز با محوریت «متناسب‌سازی ساخت پکیج تصفیه فاضلاب با نیازها و دانش روز»، «کنترل و حذف سوسری‌ها در شبکه فاضلاب»، «بهسازی و بازسازی شبکه‌های فاضلاب با تأکید بر بومی‌سازی روش‌ها»، «کنترل و حذف بو در شبکه و تصفیه خانه‌های فاضلاب» و «کنترل خوردگی در شبکه فاضلاب» و با حضور کارشناسان، ایده‌پردازان، مسئولان، اساتید، دانشجویان و سرمایه‌گذاران در مرکز نوآوری دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد.

شقایق حق‌جوی جوانمرد؛ رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان با اشاره به مشارکت شرکت‌های دانش‌بنیان، شرکت‌های پیمانکار و مشاور فعال در صنعت آب و فاضلاب، دانشجویان و شرکت‌های نوپا در این رویداد، گفت: در مجموع ۴۰ طرح به دبیرخانۀ رویداد ارسال شد که پس از بررسی نهایی، ۲۵ طرح حائز شرایط ورود به رویداد اصلی شناخته شدند و ۵ طرح نیز پس از اصلاح به این رویداد راه یافتند.

وی با بیان اینکه پس از بررسی تمام مسائل عنوان شده از طرف شرکت آبفای استان اصفهان، ۹ موضوع به عنوان چالش‌های اساسی انتخاب شد، افزود: بازچرخانی پساب، بهره‌برداری بهینه از لجن تولید شده در فاضلاب‌ها، حذف بو در شبکه‌ها و تصفیه خانه‌ها، استفاده از مواد زائد جامد فاضلاب، استفاده از آب خاکستری و بومی‌سازی دانش‌های مربوط به ساخت تجهیزات فاضلاب و پساب از جمله موضوعاتی است که تیم‌ها در مورد آنها طرح و ایده ارائه کرده و در این رویداد مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان ادامه داد: در پایان این رویداد سه تیم برتر از شرکت‌های دانش‌بنیان و سه تیم برتر از شرکت‌های نوپا و دانشجویان، توسط بنیاد نخبگان اصفهان و شرکت آبفای استان اصفهان مورد تقدیر قرار گرفتند، همچنین رساندن طرح‌ها به مرحله نیمه‌صنعتی و صنعتی از طرف شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان و مرکز نوآوری و رشد دانشگاه صنعتی اصفهان، از دیگر حمایت‌های در نظر گرفته شده برای ایده‌های برتر در صنعت فاضلاب است.

لازم به یادآوری است، هم‌نت (همکاری، مشکل گشایی، نوآوری و توانمندسازی) یک رویداد کارآفرینی سه مرحله‌ای، مبتنی بر شرایط بومی اقتصادی و کارآفرینی است. این رویداد از پنل بیان فرصت‌ها و یا با طرح مسأله شروع شده و طی آن افراد سعی می‌کنند برای خلق ارزش و نیز نشان دادن توانمندی خود به سرمایه گذاران و یا صاحبان مسأله ایده‌پردازی کنند، تشکیل تیم دهند و اگر توانستند آن را به یک مدل کسب‌و‌کار تکرارپذیر و با ارزش افزوده تبدیل کنند. هم نت، همچنین فضایی را برای مواجه شدن با مسائل واقعی و همکاری برای نوآوری هدفمند با کمک تسهیل‌گران بازار یا صنعت فراهم می‌آورد، در ادامه نیز از تیم های برگزیده تا تبدیل شدن به یک هسته کارآفرین پشتیبانی می‌کند.

 

تاریخ انتشار : 1397/02/11
کد : 75943
تعداد بازدید: 1405