با رویکرد توسعۀ کار ِگروهی/
مدرسه خلاقیت و ایده‌پردازی خرامه برگزار شد

مدرسه خلاقیت و ایده‌پردازی شهرستان خرامه در شیراز برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای هدایت و توانمندسازی استعدادهای‌برتر دانش‌آموزی که تحت پوشش برنامۀ ملی شهاب نیستند، مدرسه خلاقیت و ایده‌پردازی شهرستان خرامه به همت بنیاد نخبگان استان فارس برگزار شد.

در این مرحله از مدرسه، دانش‌آموزان با شرکت در کارگاه‌های آموزشی با عناوین انضباط شخصی، فن‌بیان و روش ارائه، تفکر دینی و معرفت‌شناسی، مستندسازی علمی و روش پژوهش، کار ِگروهی و دورهمی ادبی، آموزش‌های خود در مرحله اول را تکمیل کردند.

همچنین با هدف آشنایی دانش‌آموزان با حوزه های مختلف علوم (پزشکی، علوم‌انسانی، علوم‌پایه، ادبیات و فنی‌و‌مهندسی) سمینارهای یک ساعته آشنایی با این حوزه‌ها توسط فارغ‌التحصیلان برتر هر یک از حوزه‌ها برگزار شد.

در بخش دیگری از برنامه به منظور آشنایی با مراکز علمی و فرهنگی، بازدید از کتابخانه و مرکز اسناد ملی استان فارس و باغ گیاه‌شناسی ارم برنامه‌ریزی و اجرا شد که در آن دانش‌آموزان با اهداف و فعالیت‌های کتابخانه ملی و بخش‌های مختلف آن آشنا شدند. همچنین در بازدید از باغ گیاه‌شناسی ارم، شرکت‌کنندگان از نزدیک با گونه‌های مختلف گیاهی آشنا شدند.

در پایان نیز برای تداوم ارتباط دانش‌آموزان با بنیاد نخبگان استان و رصد بهتر استعداد آنان، 4 پروژه از جمله انجام یک کار داوطلبانه، تدوین یک پروپوزال علمی، آفرینش اثر در حوزه ادبی و مسابقه کتابخوانی برای دانش‌آموزان مطرح شد تا با اجرا و ارزیابی آنها، مرحلۀ بعد برنامه برای برگزیدگان اجرایی شود.

لازم به ذکر است، این مدرسه پس از مرحلۀ اول در اسفندماه سال 1396، با حضور برگزیدگان دانش‌آموزی در شیراز برگزار شد.

 

تاریخ انتشار : 1397/02/10
کد : 75935
تعداد بازدید: 1485