برگزاری نشست هم‌اندیشی با اجتماع نخبگانی حوزوی در کهگیلویه‌و‌بویراحمد

نشست هم‌اندیشی با اجتماع نخبگانی حوزوی به همت بنیاد نخبگان استان کهگیلویه‌و‌بویراحمد برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست هم‌اندیشی با اجتماع نخبگانی حوزوی با حضور رئیس بنیاد نخبگان کهگیلویه‌و‌بویراحمد برگزار شد.

در این نشست، حمدالله اکوانی؛ رئیس بنیاد نخبگان کهگیلویه‌و‌بویراحمد با اشاره به رسالت اصلی بنیاد نخبگان در شناسایی، جذب و پشتیبانی از نخبگان، تعریف نخبه را دارای دو تفسیر مضیق و موسع دانست و گفت: در تفسیر موسع آن، نخبه به شخصی اطلاق می شود که در کار خود بتواند منشا اثر باشد.

وی افزود: نخبه صرفاً معطوف به حوزه‌های فنی نیست بلکه وجوه فرهنگی هم دارد و بخشی از نخبگان ما در حوزه فرهنگی و حوزوی فعال هستند و باید از آنها حمایت شود.

رئیس بنیاد نخبگان استان کهگیلویه‌و‌بویراحمد تصریح کرد: بنیاد نخبگان هر ساله از میان اعضای اجتماع حوزوی و با در نظرگرفتن فعالیت‌های نخبگانی آنان در ساحت‌های «آموزش»، «پژوهش»، «تبلیغ و امور فرهنگی»، برگزیدگان حوزوی را در دو رده «مستعد برتر حوزوی» و «سرآمد حوزوی» شناسایی و از فعالیت‌های آنها پشتیبانی می‌کند.

اکوانی با بیان اینکه بنیاد در زمینه تکریم و الگوسازی از نخبگان، فعال است و پس از این نیز فعال‌تر خواهد شد، عنوان کرد: اگر فردی در هر حوزه‌ای منشا اثر باشد مورد تکریم، تجلیل و الگوسازی توسط بنیاد نخبگان قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: در الگوسازی از نخبگان، هدف هدایت کسانی است که در اول راه قرار دارند و می‌توان با الگو دادن به آنها، شکوفایی استعداد و پیمایش مسیر را برای آنان هموارتر و تسریع کرد.

رئیس بنیاد نخبگان کهگیلویه‌وبویراحمد در ادامه به دو مشکل هدایت و حمایت از نخبگان حوزوی اشاره و بیان کرد: عدم‌اطلاع از مستعدان‌برتر حوزوی و نبود اطلاعات جامع از مستعدان و سرآمدان حوزوی در استان از جمله مشکلاتی است که امروز در اجتماعات نخبگان حوزوی در کهگیلویه‌وبویراحمد وجود دارد.

اکوانی یادآور شد: آئین‌نامه‌های بنیاد ملی نخبگان به نهادهای فرهنگی و حوزوی ارسال و رابط مشترک نیز بین بنیاد نخبگان و حوزۀ علمیه در استان تعیین می‌شود تا شناسایی اجتماع نخبگانی حوزوی و فرهنگی در استان انجام شده و بانک‌اطلاعاتی آنان نیز تهیه شود.

وی از راه اندازی کانال سرآمدان استان در پیام رسان سروش به منظور الگوسازی و ارتباط بنیاد و سرآمدان با جامعه نیز خبر داد و بیان کرد: آئین‌نامه‌ها و شیوه‌نامه‌های تسهیلات و حمایت از نخبگان و استعدادهای برتر در سایت بنیاد نخبگان استان به موجود است که علاقه‌‌مندان می‌توانند با مراجعه به این سایت اطلاعات جامعی کسب کنند.

لازم به ذکر است، در این نشست مسؤولان حوزه‌های علمیه استان نیز پیشنهادات خود را در مورد بهبود تعامل بنیاد نخبگان استان با مراکز حوزوی در جهت شناسایی و حمایت از مستعدین برتر و سرآمدان حوزوی مطرح کردند.

 

تاریخ انتشار : 1397/02/08
کد : 75917
تعداد بازدید: 838