به همت بنیاد نخبگان استان فارس/
مدرسه فصلی خلاقیت و ایده‌پردازی در فیروزآباد برپا شد

مدرسه فصلی خلاقیت و ایده‌پردازی به همت بنیاد نخبگان استان فارس در شهرستان در فیروزآباد برپا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای برگزاری مدارس فصلی خلاقیت و ایده‌پردازی در سطح شهرستان‌های استان فارس، مرحلۀ اول مدرسه بهاره خلاقیت و ایده پردازی به همت جمعی از استعدادهای‌برتر و همکاری آموزش‌و‌پرورش شهرستان فیروزآباد برای تعدادی از دانش‌آموزان مقطع هشتم و نهم متوسطه برگزار شد.

در این برنامه جمعی از استعدادهای‌برتر استان در قالب «کارگاه‌های آموزشی مشاهده و ایده‌پردازی»، تفکر واگرا، طوفان ذهن، سنجش خلاقیت، حلقه کندوکاو (مهارت گفت‌وگو) و ارتباط مؤثر و همچنین در قالب «مسابقات خلاقیت»، مفاهیم مربوطه را به دانش‌آموزان آموزش دادند.

در آیین اختتامیه این مرحله، حبیب شریف؛ رئیس بنیاد نخبگان فارس ضمن معرفی بنیاد ملی نخبگان و اهداف برنامه مدارس فصلی خلاقیت و ایده‌پردازی، بر اهمیت شناسایی و هدایت استعدادهای‌برتر تأکید کرد و گفت: در کنار دولت، خیّران نیک‌اندیش نیز باید با توجه به اهمیت تربیت نیروی‌انسانی کارآمد، در این مسیر قدم بگذارند.

وی در ادامه ضمن تاکید بر لزوم تکمیل آموزش‌ها به مستعدان‌برتر دانش‌آموزی، تلاش در مسیر نخبگانی را یک ضرورت دانست و افزود: این افراد باید خود را مدیون سرزمین مادری بدانند و تمام تلاش و داشته‌های خود را به سمت توسعۀ بومی جهت‌دهی کنند.

لازم به ذکر است، دانش‌آموزان شرکت‌کننده تا 15 اردیبهشت‌ماه فرصت دارند تا با ارسال پروژه خود با عنوان «دفترچه مشاهده و ایده‌پردازی» برای حضور در مرحلۀ دوم برنامه در شیراز اقدام کنند.

تاریخ انتشار : 1397/02/04
کد : 75904
تعداد بازدید: 1167