با حضور ​جمعی از متخصصان و مستعدان‌برتر/
نشست هم‌اندیشی بنیاد نخبگان کهگیلویه‌و‌بویراحمد برگزار شد

نشست هم‌اندیشی بنیاد نخبگان استان کهگیلویه‌و‌بویراحمد با رویکرد بررسی چالش‌ها و زمینه‌های پیشرفت استان در حوزه‌های کشاورزی و منابع‌طبیعی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست هم‌اندیشی بنیاد نخبگان استان کهگیلویه‌و‌بویراحمد با رویکرد بررسی چالش‌ها و زمینه‌های پیشرفت استان در حوزه‌های کشاورزی و منابع‌طبیعی با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان و جمعی از متخصصان و مستعدان‌برتر حوزه‌های مرتبط برگزار شد.

در این نشست، سید حمدالله اکوانی؛ رئیس بنیاد نخبگان کهگیلویه‌و‌بویراحمد ضمن معرفی تسهیلات و حمایت‌های بنیاد ملی نخبگان، اطلاع‌‎رسانی به‌موقع پیرامون کارگاه‌ها و برنامه‌های توانمندسازی و مهارت‌افزایی را یکی از ملزومات حوزۀ نخبگانی دانست.

وی افزود: بنیادهای نخبگان استانی برای رسیدن به نقطۀ مطلوب و تحقق اهداف تعیین‌شده در بسیاری امور نیازمند بهره‌گیری از ظرفیت و داشته‌های دستگاه‌های درون‌استانی هستند چراکه بسیاری از برنامه‌های طراحی‌شده در چنین فضایی عملیاتی می‌شوند.

رئیس بنیاد نخبگان استان کهگیلویه‌و‌بویراحمد گسترش ارتباط با رسانه‌ها و دانشگاه‌ها را از مهمترین اقدامات این بنیاد در سال‌جاری برشمرد و اظهار داشت: سعۀ دایرۀ نخبگاین یکی از اهدافی است که در سال جدید در برنامۀ کاری بنیاد نخبگان استان قرار دارد.

اکوانی آشنایی عمومی با برنامه‌های و ظرفیت‌های بنیاد ملی نخبگان را نیازمند شبکه‌سازی در همه نهادهای مرتبط دانست و تأکید کرد: بنیاد نخبگان برای جذب و حمایت بیشتر از نخبگان، افزون بر نهادهای علمی و آموزشی در این زمینه، از همکاری همه نهادها اجرایی دولتی و خصوصی نیز استفاده می‌کند.

وی در پایان بر لزوم بهره‌گیری از توانمندی‌های مراکز علمی و دانشگاهی استان در بخش کشاورزی و منابع طبیعی تأکید کرد.

لازم به ذکر است، در این نشست که با حضور جمعی از صاحب‌نظران  دانشگاهی استان در حوزه‌های کشاورزی و منابع طبیعی برگزار شد، راهکارهای تقویت تعامل بنیاد نخبگان استان با مراکز علمی و آموزشی طرح و بررسی شد.

 

تاریخ انتشار : 1397/02/04
کد : 75903
تعداد بازدید: 1105