با هدف ارتقاء حس وطن‌دوستی/
مراسم تجلیل از دکتر نجفیان برگزار شد

مراسم تجلیل از دکتر سید محسن نجفیان؛ رئیس دانشگاه زنجان و جانباز دورۀ دفاع‌مقدس به همت بنیاد نخبگان استان زنجان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای معرفی خدمات ارزندۀ مفاخر بومی به جامعه و همچنین الگوسازی از آنان برای نسل جوان خاصه مستعدان‌برتر و ارتقاء حس ‌وطن‌دوستی آنان، مراسم تکریم از مقام جانباز، همزمان با ولادت حضرت ابوالفضلعلیه‌السلام، به همت بنیاد نخبگان استان زنجان برگزار شد.

در این برنامه که با حضور رئیس دانشگاه زنجان و اعضای شورای علمی بنیاد نخبگان استان برگزار شد، ربیعی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان زنجان با اشاره به ارزش والای ایثارگری در راه آرمان‌های جامعه، جانبازان را یکی از مهمترین سرمایه‌های انسانی کشور دانست و گفت: تمام دستاوردهای کشور در سال‌های بعد از انقلاب مرهون ازخودگذشتی و وطن‌دوستی این افراد است.

وی با اشاره به پیشرفت و رشد تحصیلی تعدادی از جانبازان پس از دوران دفاع‌مقدس، افزود: حضور فعال آنان در عرصه‌های فرهنگ، هنر و علم پس از جنگ‌تحمیلی نشان‌دهندۀ عزم جدی‌شان برای تعالی و توسعۀ کشور است.

ربیعی در ادامه، ضمن معرفی بنیاد نخبگان استان، اهداف این بنیاد را برنامه‌ریزی و سیاستگذاری برای شناسایی، هدایت و حمایت و نیز جذب و بکارگیری نخبگان و استعدادهای برتر در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی و هنری عنوان و تسهیلات و حمایت‌های اعطایی بنیاد نخبگان به دانشجویان و دانش‌آموختگان مستعد و برتر دانشگاهی را تشریح کرد.

در ادامه سید محسن نجفیان؛ رئیس دانشگاه زنجان با اشاره به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های علمی این دانشگاه، خواستار گسترش دامنه حمایت‌ها و تسهیلات اعطایی به نخبگان و استعدادهای‌برتر شد و از برگزاری هر گونه دورۀ آموزشی جهت تشریح تسهیلات و حمایت‌های اعطایی از دانشجویان و اعضای هیئت‌علمی استقبال کرد.

لازم به ذکر است، در  این برنامه، با اعطای هدایایی از مقام و خدمات ارزندۀ دکتر نجفیان؛ رئیس دانشگاه زنجان و جانباز دورۀ دفاع‌مقدس تجلیل شد.

تاریخ انتشار : 1397/02/04
کد : 75902
تعداد بازدید: 1478