با هدف توسعۀ زیست‌بوم کارآفرینی بومی/
فصلنامه «ایدوکا» منتشر می‌شود

فصلنامه ایدوکا با هدف ایجاد زیست‌بوم کارآفرینی و رونق استارتاپ‌ها به همت بنیاد نخبگان استان لرستان منتشر می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ با هدف سوق دادن گفتمان فکری دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی خاصه اجتماع نخبگانی به حوزۀ کسب‌و‌کارهای نوپا و استارتاپ‌ها، نشریه «ایدوکا» به همت بنیاد نخبگان لرستان و همکاری دانشگاه لرستان فعالیت خود را آغاز کرد.

حمزه امیری؛ رئیس بنیاد نخبگان لرستان، ترویج و اشاعه فرهنگ کارآفرینی و رونق استارتاپ‌ها را از اهداف مهم این نشریه برشمرد و گفت: فصلنامه «ایدوکا» مجله‌ای با رویکرد علمی– فرهنگی- خبری و تحلیلی است که به منظور ارتقای سطح دانش علمی و فنی مستعدان برتر، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی, سهولت مبادله علمی بین آنان, معرفی پیشرفت‌های عمده در زمینه‌های مختلف کارآفرینی و ایجاد ارتباط میان دانشجویان و کارشناسان منتشر می‌شود.

وی افزود: ارائه مدل بومی کاربردی برای توسعۀ کارآفرینی در لرستان، محیط کنونی کسب‌و‌کار، بین‌المللی شدن کسب‌و‌کارها و مهارت‌های کسب‌و‌کار مهمترین محور این فصلنامه است.

امیری ادامه داد: آسیب‌شناسی مراحل تأسیس و رشد شرکت‌های نوپا و زودبازده در لرستان، ارائه راهکارها به منظور تدوین برنامه‌های اثربخش کسب‌وکار (BP) و ایجاد کسب‌و‌کارهای کارآفرینانه در لرستان و همچنین بررسی ارتباط فرهنگ و نظام ارزشی جامعه با کسب‌و‌کارهای کارآفرینانه از دیگر محورهای مهم فصلنامه ایدوکا است.  

رئیس بنیاد نخبگان لرستان یادآور شد: پرداختن به حوزه‌های مختلف کارآفرینی مانند کارآفرینی اجتماعی، مدنی، سازمانی و شرکتی، محیطی، سیاسی، روستایی، اقلیت‌ها و زنان در دستورکار این مجله قرار دارد.

امیری در پایان خاطرنشان کرد: نیازسنجی آموزش کارآفرینی در رشته‌های مختلف صنعتی، خدماتی و کشاورزی نیز یکی از اولویت‌هایی است که در فصلنامه ایدوکا به آن پرداخته می‌شود.

 

تاریخ انتشار : 1397/02/03
کد : 75900
تعداد بازدید: 866