به پاس نیم قرن خدمات علمی و فرهنگی/
مراسم بزرگداشت دکتر محمدجعفر یاحقی برگزار می‌شود

برنامۀ نکوداشت خدمات علمی و فرهنگی دکتر محمدجعفر یاحقی به همت بنیاد نخبگان خراسان رضوی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای تقدیر از مقام و جایگاه رفیع مفاخر علمی-فرهنگی و همچنین شناخت بیشتر اجتماع نخبگانی از این ثروت‌های ملی و الگوپذیری از آنان، رویداد فرهنگی «نکوداشت نیم قرن خدمات علمی و فرهنگی استاد دکتر محمدجعفر یاحقی» با حضور چهره‌های ملی و بین‌المللی، اصحاب فرهنگ و ادب کشور به همت بنیاد نخبگان خراسان رضوی برگزار می‌شود.

دکتر محمد جعفر یاحقی، استاد زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه فردوسی مشهد، عضو پیوسته شورای فرهنگستان زبان و ادب فارسی و مدیر قطب علمی فردوسی‌شناسی و ادبیات خراسان در دانشگاه فردوسی مشهد است.

محمدجعفر یاحقی، پژوهشگر و نویسندۀ ایرانی، استاد زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه فردوسی و عضو پیوستۀ شورای فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی است. وی دستاوردها و فعالیت‌های بسیاری در سال‌های فعالیت خود داشته است که از آن جمله می‌توان به بنیان‌گذاری و مدیریت گروه فرهنگ و ادب بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس‌رضوی، تأسیس مرکز خراسان‌شناسی، دریافت جایزۀ کتاب سال جمهوری اسلامی ایران برای فرهنگ نامۀ قرآنی، دریافت جایزۀ پژوهش برتر پنجمین نمایشگاه علوم قرآنی برای تفسیر ۲۰ جلدی ابوالفتوح رازی، انتخاب به عنوان استاد نمونۀ کشوری، انتخاب به عنوان مؤلف‌برتر کتب درسی، دریافت جایزۀ دومین جشنواره بین‌المللی فارابی برای کتاب فرهنگ اساطیر و داستان‌واره‌ها در ادب فارسی، دریافت جایزۀ چهارمین جشنوارۀ بین‌المللی فارابی برای تصحیح و گزارش تاریخ بیهقی و برگزیدۀ جایزۀ علامه طباطبایی، اشاره کرد.

لازم به ذکر است، مراسم نکوداشت نیم‌قرن خدمات علمی و فرهنگی دکتر محمدجعفر یاحقی؛ عضو هیئت‌علمی گروه ادبیات و علوم‌انسانی دانشگاه فردوسی مشهد، 16 اردیبهشت‌ماه ساعت 9:30 دقیقه صبح با همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌رضوی برگزار می‌شود. 

تاریخ انتشار : 1397/02/09
کد : 75897
تعداد بازدید: 2711