در کردستان صورت گرفت/
برگزاری نشست مشترک اجتماع نخبگانی با مدیران شرکت‌های مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور مریوان

نشست مشترک اجتماع نخبگانی کردستان با مدیران شرکت‌های مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور مریوان، برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ به منظور افزایش ارتباط اجتماع نخبگانی با بخش صنعت و همچنین توسعۀ زمینه‌های همکاری، نشست مشترک اجتماع نخبگانی کردستان با مدیران شرکت‌های مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور مریوان، برگزار شد.

در این نشست، رحمت صادقی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان با اشاره به شرایط اشتغال در مریوان و لزوم ایجاد زیرساخت‌های لازم برای اشتغال فارغ‌التحصیلان، گفت: جوانان خوش فکر و خلاق مریوانی باید وارد حوزۀ کارآفرینی دانش‌بنیان باشند و چشم به اشتغال‌های استخدامی نداشته باشند.

وی افزود: توجه بیشتر به ایجاد واحدهای کوچک و فناور یک ضرورت انکارناپذیر است که در سایۀ همکاری با مراکز رشد دانشگاهی و پارک‌های علم‌وفناوری محقق می‌شود.

صادقی به نقش بسیار مهم مراکز رشد در کاهش ریسک مؤسسات نوبنیاد با کمک به جذب سرمایه‌های اولیه و ارائه مشاوره‌های مختلف اشاره کرد و اظهار داشت: این مراکز نقش بسزایی در بسترسازی جهت ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب برای نیروهای تحصیل‌کرده خاصه در شهرستان‌ها دارند.

رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان ظرفیت‌های بالای انسانی و اجتماعی مریوان را بزرگترین دارایی و سرمایۀ این منطقه دانست و تصریح کرد: تعدد جوانان تحصیلکرده و خلاق مریوانی در کنار ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های طبیعی فراوان این منطقه، با شرایط اشتغال جوانان این شهرستان همخوانی ندارد.

وی در پایان به لزوم فرهنگ‌سازی و ترویج گفتمان علم‌و‌فناوری اشاره و خاطرنشان کرد: برگزاری کارگاه‌ها، سیمنارها و رویدادهای کارآفرینی، روحیه اشتغال دانش‌بنیان و گفتمان تبدیل علم به ثروت را در جامعه ترویج می‌دهد تا این موضوع به خواست عمومی تبدیل شود. در این صورت مردم، جوانان و بخش خصوصی خود در این زمینه ورود پیدا کرده و نقش‌آفرینی خواهند کرد.

 

تاریخ انتشار : 1397/02/03
کد : 75895
تعداد بازدید: 925