توسط آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز/
مسابقه ملی ایده‌پردازی تصویربرداری تشدید مغناطیسی کارکردی مغز برگزار می‎شود

نخستین مسابقه ملی ایده‌پردازی تصویربرداری تشدید مغناطیسی کارکردی مغز (fMRI) توسط آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ هدف از برگزاری این مسابقه جذب ایده های کاربردی محققان و پژوهشگران جهت رفع مشکلات رایج در کشور در زمینه پزشکی به خصوص در مطالعات خواب و اختلالات عصبی رایج از قبیل دمانس و بیماری های عصب تحولی و همچنین کاربردهای حوزه علوم انسانی از قبیل حوزه اقتصاد و رفتاری مانند نورومارکتینگ، آموزش و پرورش شناختی است.

این مسابقه در دو مرحله غیرحضوری و حضوری برگزار خواهد شد، در مرحله غیرحضوری چکیده ی ایده های ارسال شده شرکت کنندگان توسط هیئت داورانی متشکل از اساتید دانشگاه های برتر سطح کشور مورد ارزیابی قرار گرفته و ایده های برگزیده جهت ارائه و دفاع از طرح خود به مرحله نهایی دعوت خواهند شد. همچنین مهلت ثبت نام و ارسال چکیده طرح اولیه تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری است و مرحله نهایی در تیرماه برگزار می شود.

تصویربرداری تشدید مغناطیسی کارکردی مغز (fMRI) روشی است که پا را از مطالعات ساختاری مغز فراتر گذاشته و به بررسی کارکرد مغز با استفاده از اندازه گیری تغییر سطح اکسیژن و جریان خونی که در پاسخ به فعالیت نورونی ایجاد می شود، می پردازد و نواحی مغزی فعال در هنگام فعالیتهای مختلف را مشخص می کند.

این مسابقه در دو مرحله غیرحضوری و حضوری برگزار خواهد شد، در مرحله غیرحضوری چکیده ی ایده های ارسال شده شرکت کنندگان توسط هیئت داورانی متشکل از اساتید دانشگاه های برتر سطح کشور مورد ارزیابی قرار گرفته و ایده های برگزیده جهت ارائه و دفاع از طرح خود به مرحله نهایی دعوت خواهند شد.
علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز مراجعه کنند.

آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز مرکزی است که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به مجهزترین دستگاه‌های این حوزه مجهز شد تا شاهد ارائه خدمات به روز به محققان کشور باشیم.

تاریخ انتشار : 1397/01/27
کد : 75862
تعداد بازدید: 1311