مستعدان‌برتر از جشنواره گلاب‌گیری باغ ملی گیاه‌شناسی بازدید می‌کنند

بازدید از جشنواره گلابگیری باغ ملی گیاه‌شناسی ایران برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامۀ برنامه‌های فرهنگی مصوب، برنامۀ بازدید از جشنواره گلابگیری باغ ملی گیاه‌شناسی ایران به همت بنیاد نخبگان استان تهران برگزار می‌شود.

این برنامه با هدف ترویج و فرهنگ‌سازی استفاده صحیح از عرقیات گیاهی، آشناکردن مستعدان‌برتر با روش‌های سنتی گلاب‌گیری، عرضۀ عرقیات مختلف گیاهی کشور و استفاده از عرقیات استاندارد و سالم برگزار می‌شود.

باغ ملی گیاه‌شناسی ایران مکانی است که در آن مجموعه‌ای از گیاهان بومی و غیربومی در فضای باز و در گلخانه‌ها کشت می‌شوند و نقش مهمی در زمینه‌های مختلف تحقیقاتی از جمله علوم‌گیاهی و باغبانی، آموزش عمومی و آشنا ساختن مردم با اهمیت گیاهان و لزوم حفاظت از آنها بر عهده دارند. به علاوه، باغ گیاه‌شناسی به عنوان ذخیره ژنتیکی گیاهان در معرض خطر انقراض نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در باغ‌های گیاه‌شناسی امکانات لازم برای مطالعه و تحقیق درباره تنوع زیستی و حفاظت از آنها فراهم است. با بهره‌گیری از روش‌های مختلف علمی، امکان شناخت گونه‌های گیاهی کشور فراهم گشته و محدوده پراکنش آنها تعیین می‌شود. تحقیق در زمینه روش‌های تکثیر و پرورش گونه‌‌های با ارزش از نظر حفاظتی و اقتصادی از موضوعات دیگری است که در باغ‌های گیاه‌شناسی به آن پرداخته می‌شود.

این باغ به وسعت 150 هکتار در غرب تهران قرار دارد و یکی از زیباترین و معتبرترین باغ‌های گیاه‌شناسی دنیاست که در فصل بهار به ویژه اردیبهشت‌ماه جلوه‌های زیبا و دل‌انگیزی از طبیعت گیاهی ایران دارد.

لازم به ذکر است، برنامۀ بازدید از جشنواره گلابگیری باغ ملی گیاه‌شناسی ایران، ششم اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود. متقاضیان می‌توانند تا تاریخ 31 فروردین با مراجعه به سامانه بازدیدهای بنیاد ملی نخبگان به نشانی bazdid.bmn.ir برای حضور در این رویداد فرهنگی ثبت‌نام کنند.

 

 

تاریخ انتشار : 1397/01/21
کد : 75837
تعداد بازدید: 1330