کتاب تحولات حمل‌ونقل دریایی منتشر شد

ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی؛ باهدف شناخت ظرفیت‎ها و شرایط موجود در کشورهای فعال حوزه حمل‌ونقل دریایی اقدام به ترجمه کتاب "Review of Maritime Transport" کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ صفر قلی دبیر گروه مطالعات و برنامه‌ریزی ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی گفت: حمل‌ونقل دریایی به‌عنوان یک ضرورت توسعه صنعتی و اقتصادی کشورها محسوب شده و طبق آخرین گزارشات حدود 90 درصد تجارت جهانی از طریق دریا انجام می‎شود. تصمیم‎گیری در این حوزه نیازمند بررسی تحولات حمل‌ونقل دریایی و پیش‎بینی وضعیت آن در سال‎های آتی خواهد بود.

وی افزود: کتاب "Review of Maritime Transport" توسط کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل (آنکتاد) و باهدف شناخت وضعیت، ظرفیت‎ها و شرایط کشورهای فعال در حمل‌ونقل دریایی تهیه و منتشرشده است. 

صفر قلی اضافه کرد: در این کتاب که ترجمه آن با عنوان "تحولات حمل‌ونقل دریایی"   منتشرشده است، سعی شده آخرین وضعیت و تحولات حمل‌ونقل دریایی در قالب موضوعاتی از قبیل تحولات در تجارت بین‌المللی، ساختار، مالکیت و ثبت شناورها،  هزینه‎های حمل‌ونقل دریایی، مهم‎ترین بندرها جهان، مسائل حقوقی و تحولات قانونی ارائه‌شده است.

تاریخ انتشار : 1397/01/20
کد : 75833
تعداد بازدید: 941