سه شنبه 29 مهر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

گردهمایی شتاب‌دهنده‌ها و استارتاپ‌های حوزه انرژی

گردهمایی شتاب‌دهنده‌ها و استارتاپ‌های حوزه انرژی با هدف تقویت اکوسیستم استارتاپی کشور در حوزه انرژی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ ایجاد و تقویت اکوسیستم استارتاپی کشور در حوزه انرژی امر اجتناب ناپذیر است چرا که ظهور ایده های نوآورانه در این حوزه نقش مهمی در شکل دهی به آینده انرژی ایران دارد. در این راستا توسط ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی گردهمایی شتابدهنده ها و استارتاپ های حوزه انرژی برگزار می شود. این رویداد تقویت اکوسیستم استارتاپی کشور در حوزه انرژی، بسترسازی جهت ارتباط بهتر میان سرمایه گذاران و صاحبان ایده را در نظر دارد.

البته تجربیات مشابه در دیگر کشورها و تجربیات جهانی نشان داده که شکل گیری شبکه ای از فعالان و نوآوران حوزه انرژی بسیار می تواند در شکوفایی اقتصادی و رشد شرکت های نوپا موثر باشد. بنابراین فارغ التحصیلان حوزه های مرتبط با انرژی، به عنوان یکی از بازیگران اصلی آینده انرژی کشور، باید به سمت درست در مسیر کارآفرینی انرژی هدایت شوند که این رویداد تحقق این امر را از اهداف خود قرار داده است.

روند شکل گیری شتابدهنده ها و استارتاپ های حوزه انرژی در ایران و جهان، پیشران ها و موانع شکل گیری شتابدهنده ها و استارتاپ های حوزه انرژی در ایران، مورد کاوی فرصت ها و چالش ها، موفقیت ها و ناکامی های شتابدهنده ها و استارتاپ های حوزه انرژی در ایران و راهکارهای تقویت مشارکت مردم، بخش خصوصی و نخبگان در شکل گیری و توسعه شتابدهنده ها و استارتاپ های حوزه انرژی در ایران محورهای این گردهمایی است. همچنین هوشمندسازی زنجیره ارزش انرژی، بهینه سازی انرژی، برق و انرژی های تجدیدپذیر، نفت و گاز و محیط زیست انرژی نیز موضوعات این گردهمایی است. این گردهمایی نخستین روز اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می شود.

تاریخ انتشار : 1397/01/19
کد : 75825
تعداد بازدید: 972

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601