رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر:
حضور دانشمندان غیرمقیم زمینه‌ساز انتقال ایده‌های فناورانه است

نشست معرفی پایگاه تخصصی جذب متخصصان و دانشمندان برجستۀ ایرانی غیر‌مقیم در بوشهر برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست معرفی پایگاه تخصصی جذب متخصصان و دانشمندان برجستۀ ایرانی غیر‌مقیم با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر و رئیس دانشگاه خلیج‌فارس در این دانشگاه برگزار شد.

در این نشست که با هدف توسعة روابط بین‌الملل و استفاده از ظرفیت‌های‌ علم و فناوری متخصصان ایرانی مقیم خارج از کشور برگزار شد، رضا آذین؛ رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر به ارائه و تشریح رویکرد، اهداف، جامعه مخاطب و برشمردن تسهیلات و حمایت‌های جذب متخصصان و دانشمندان برجسته ایرانی غیر‌مقیم پرداخت.

وی انتقال دانش،  تجربه و ایده‌های فناورانه به کشور را از مزایای این طرح برشمرد و حمایت از انجام دوره‌های علمی و تحقیقاتی را به عنوان یکی از تسهیلات مهم در طرح این قلمداد کرد.

آذین در ادامه تصریح کرد: استفاده از ظرفیت علمی و پژوهشی متخصصان و دانشمندان ایرانی غیرمقیم در مراکز علمی، فناوری و صنعتی کشور ارتقای سطح علمی و پژوهشی پایگاه تخصصی همکار‌، از مهمترین رویکردهای پایگاه تخصصی جذب متخصصان و دانشمندان برجستۀ ایرانی غیر‌مقیم است.

رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر، فراهم‌سازی شرایط مناسب جهت توسعه فناوری های نوظهور و پیشرفته در کشور و همچنین ایجاد شرایط کسب مهارت‌ها، تکنیک‌ها، روش‌ها و قابلیت‌های خدماتی نوین توسط متخصصین ایرانی غیرمقیم به داخل کشور را از دیگر موارد مهم در این پایگاه دانست و خاطرنشان ساخت: کمک به تأسیس شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه‌های فناوری پیشرفته از تسهیلات مهم برای متخصصان مشمول این طرح است که علاوه بر زمینه‌سازی برای ورود آنان به چرخۀ خدمت‌رسانی به جامعه، نقش مهمی در پویایی اقتصاد و اشتغال‌زایی کشور دارد.

لازم به ذکر است، متقاضیان جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص «پایگاه تخصصی جذب متخصصان و دانشمندان برجسته ایرانی غیر‌مقیم » می‌توانند به آدرس international.bmn.ir مراجعه کنند.

تاریخ انتشار : 1397/01/15
کد : 75809
تعداد بازدید: 878