رئیس بنیاد نخبگان خراسان‌رضوی:
جایزه شهید احمدی‌روشن زمینه‌ساز توانمندی مستعدان‌برتر است

احمدی‌زاده در مراسم افتتاح مرکز مطالعات علوم‌پایه پزشکی و تغذیه مرکز درجه 2 یونسکو، بر لزوم توانمندسازی اجتماع نخبگانی در عرصۀ اشتغال تأکید کرد.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ مرکز مطالعات علوم‌پایه پزشکی و تغذیه مرکز درجه 2 یونسکو با حضور رئیس بنیاد نخبگان خراسان‌رضوی افتتاح شد.

در این مراسم، سعیدرضا احمدی‌زاده؛ رئیس بنیاد نخبگان خراسان‌رضوی، گفت: افتتاح مرکز مطالعات علوم‌پایه پزشکی و تغذیه انسانی به عنوان مرکز درجه 2 یونسکو نوید ارتباط امیدبخش بین دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد و یونسکو را می­دهد.

وی افزود: دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد ظرفیت بالایی دارد و می‌تواند قطب مطالعات در حوزه تغذیه در کشورهای اسلامی، خاورمیانه و مدیترانه‌شرقی شود.

احمدی‌زاده ضمن اشاره به وضعیت نخبگان استان خراسان‌رضوی، تصریح کرد: حدود 1500 نخبه و مستعدبرتر تحت پوشش در استان وجود دارد که عمدتاً فعالیت‌هایی در مرزهای دانش و امور فناورانه دارند. عمده رشته‌های این افراد در زمینه پزشکی، علوم‌پایه و مهندسی است که 50 درصد این افراد از دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد هستند.

رئیس بنیاد نخبگان خراسان‌رضوی ادامه داد: بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی‌وفناوری رئیس‌جمهور از ایده‌های فناورانه در حوزه‌های نانو، سلول‌های بنیادی، بیوتکنولوژی، ژنتیک، گیاهان‌دارویی و طب اسلامی و تغذیه حمایت می‌کند و آمادگی حمایت از فناوران بین‌الملی و داخلی را دارد و در این رابطه از افراد علاقمند دعوت به همکاری می­شود.

وی از تخصیص 14 سهمیه جایزه شهید احمدی‌روشن به منظور توانمندسازی اجتماع نخبگان درجهت انجام طرح‌های فناورانه به دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد خبر داد و گفت: امید است مطالعات علوم‌پایه پزشکی و تغذیه مرکز درجه 2 یونسکو به عنوان یکی از مؤسسات علمی معتبر مورد تأیید، بتواند رابطه بین علوم‌پزشکی و آینده درمان‌های نوین را رقم بزند و با بکارگیری نخبگان علمی و دانشجویان مقاطع دکتری تخصصی و کارشناسی‌ارشد، زمینه‌ساز اشتغال آنان باشد. همچنین با حمایت از پایان‌نامه‌ها و طرح‌های پژوهشی برای نخبگان استان، زمینه‌ساز پویایی علمی و ارتباط علم و جامعه را فراهم آورد.

لازم به ذکر است، مرکز مطالعات علوم‌پایه پزشکی و تغذیه انسانی به عنوان مرکز درجه 2 یونسکو به همت دانشگاه علوم پزشکی مشهد و با حضور نماینده یونسکو و میهمانانی از جمهوری تاتارستان افتتاح شد.

تاریخ انتشار : 1396/12/23
کد : 75771
تعداد بازدید: 1291