شنبه 29 تیر 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

در هرمزگان/
همایش نکوداشت شمس‌الدین محمد بن احمد کیشی برگزار شد

همایش تکریم و نکوداشت شمس‌الدین محمد بن احمد کیشی به همت بنیاد نخبگان استان هرمزگان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای پاسداشت، تکریم و نکوداشت مقام شامخ مفاخر بومی، «همایش ملی تکریم و نکوداشت شمس‌الدین محمد بن احمد کیشی» پزشک، فیلسوف، عارف و ادیب نامدار ایرانی، با حضور معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان و به همت بنیاد نخبگان استان هرمزگان برگزار شد.

در این مراسم، آریا الستی؛ معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان گفت: برای پیشبرد اهداف عالیه نظام و ارتقاء کشور در حوزه‌های مختلف به موفقیت‌های علمی جوانان در استان‌ها نیاز است.  

وی با بیان اینکه هدف از برگزاری این همایش، آشنایی با شخصیت‌های علمی و الگو برداری از سیره و روش آنان است، افزود: زنده‌نگه داشتن نام والای بزرگان و شخصیت‌های هر استان از رسالت‌های مهم نخبگانی است.

در ادامه، داوود صمصام‌پور؛ رئیس بنیاد نخبگان هرمزگان هدف اصلی این همایش را شناساندن مقام علمی، پزشکی، فلسفی، عرفانی و ادبی شمس‌الدین محمد بن احمد کیشی به عنوان یکی از شخصیت‌های برجسته استان هرمزگان ذکر کرد و گفت: بخشی از تمدن و فرهنگ هر منطقه، مفاخر و دانشمندان هستند.

لازم به ذکر است، در خلال این مراسم، صمصام‌پور پیام‌های جداگانۀ صالحی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سورنا ستاری؛ معاون علمی‌وفناوری رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان را قرائت کرد.

رونمایی از تمبر همایش ملی تکریم و نکوداشت «شمس‌الدین محمد بن احمد کیشی» و تقدیر از تعدادی از سرآمدان و مستعدان‌برتر استان از دیگر بخش‌های این همایش بود.

تاریخ انتشار : 1396/12/20
کد : 75747
تعداد بازدید: 364

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601