رئیس بنیاد نخبگان فارس:
پژوهش‌سراها نقش مهمی در ایجاد اکوسیستم کارآفرینی دارند

شریف با اشاره به اینکه نقش نیروی‌انسانی مستعد توانمند در توسعه متوازن کشور بر کسی پوشیده نیست، گفت: پژوهش‌سرا یکی از بهترین محل‌ها برای تربیت نیروی‌انسانی متخصص است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان، دومین جشنواره دستاوردهای پژوهشی دانشآموزان پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی استان فارس به همت بنیاد نخبگان استان در شهرستان فیروزآباد برگزار شد. 

در این جشنواره دستاوردهای منتخب از ۴۶ پژوهش‌سرای دانش‌آموزی به نمایش گذاشته شد. برگزیدگان این جشنواره به جشنواره ملی راه می‌یابند.

حبیب شریف؛ رئیس بنیاد نخبگان فارس در حاشیۀ این مراسم، به نقش پژوهش‌سراها در ایجاد اکوسیستم کارآفرینی اشاره کرد و گفت: نقش نیروی‌انسانی مستعد توانمند در توسعه متوازن کشور بر کسی پوشیده نیست؛ بنابراین شناسایی افراد مستعد و هدایت آنان به مسیر صحیح، در سرلوحه کار بنیاد ملی نخبگان است که اجرای این فرآیند ظرف چهار سال گذشته در برنامۀ ملی شهاب تجلی یافته است.

 وی اضافه کرد: یکی از ارکان اصلی در برنامۀ ملی شهاب، هدایت استعدادهایی است که بر اساس هوش‌های هشت گانه گاردنر در مقاطع چهارم تا ششم ابتدایی و در یک فرآیند سه ساله، شناسایی و دسته‌بندی می‌شوند. در این بین، پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی اولین مکانی که نقش هدایت‌کننده این قسمت از فرآیند مد نظر بنیاد نخبگان و آموزش پرورش است.

 شریف در پایان گفت: تعداد ۴۶ پژوهش‌سرا در استان فارس وجود دارند که هر کدام مشکلات و تنگناهای متعددی دارند که باعث شده بنیاد نخبگان فارس با تمام پتانسیل و با حمایت آموزش‌و‌پرورش همکاری مفید و اثرگذاری با این مراکز داشته باشد.

 

 

تاریخ انتشار : 1396/12/20
کد : 75745
تعداد بازدید: 879