رئیس بنیاد نخبگان فارس:
عبور از اقتصاد سنتی، نیازمند همت جوانان است

همایش تجلیل از مستعدان برتر شهرستان کوار به همت بنیاد نخبگان استان فارس برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ همایش تجلیل از مستعدان شهرستان کوار با هدف تجلیل از ۳۴۳ نفر از دانش‌آموزان ممتاز علمی مقطع متوسطه دوم، برگزیدگان المپیادهای دانشآموزی و برگزیدگان کنکور سراسری این شهرستان، به همت بنیاد نخبگان استان فارس برگزار شد.

در این همایش، حبیب شریف؛ رئیس بنیاد نخبگان فارس با تشریح اهداف بنیاد نخبگان و استعدادهای برتر، نخبه‌شناسی، نخبه‌پروری، نخبه‌گزینی و نخبه‌گماری را جزء مأموریت‌های بنیاد برشمرد و پیرامون نحوه استفاده از جوایز تحصیلی و استفاده از امکانات معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری در جهت هدایت مخترعان برگزیده توضیحاتی را ارائه کرد.

 وی افزود: برنامۀ ملی شهاب در مدارس ابتدایی و اجرای مدرسه فصلی خلاقیت و ایده‌پردازی در دبیرستان‌ها، در راستای شناسایی افراد مستعد و مهارت‌آموزی آنها توسط بنیاد نخبگان فارس در حال انجام است.

شریف با بیان اینکه عبور از اقتصاد سنتی و صنعتی به سمت اقتصاد دانش‌بنیان نیاز به همت جوانان دارد، ادامه داد: وظیفه جوانان با استعداد، راهنمایی افراد سنتی در جهت تغییر رویکردهای فعلی در جامعه است.

 رئیس بنیاد نخبگان استان فارس در پایان گفت: مستعدان‌برتر باید خود را وام‌دار و در قبال جامعۀ بومی که شرایط رشد آنان را فراهم کرده است، مسئول بدانند.

 

تاریخ انتشار : 1396/12/16
کد : 75729
تعداد بازدید: 913