با هدف بررسی چالش‌ها و راهکارهای قانون‌گرایی/
نشست «نقش اجتماع نخبگانی در مأموریت‌های نیروی‌انتظامی» برگزار شد

نشست «تبیین مأموریت‌های نیروی‌انتظامی و بررسی نقش نخبگان و استعدادهای برتر در کمک به تحقق آنها» به همت بنیاد نخبگان استان سمنان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامۀ برگزاری نشست‌های بین‌دستگاهی به منظور توسعۀ همکاری‌ها و افزایش هم‌افزایی با اجتماع نخبگانی، نشست «تبیین مأموریت‌های نیروی‌انتظامی و بررسی نقش نخبگان و استعدادهای برتر در کمک به تحقق آنها» به همت بنیاد نخبگان استان سمنان برگزار شد.

در این نشست، داود فیض؛ رئیس بنیاد نخبگان استان سمنان با اشاره به رسالت و اهداف بنیاد ملی نخبگان، بر لزوم برقراری ارتباط میان اجتماع نخبگانی و نهادهای درون‌استانی تأکید کرد و گفت: همۀ نهادها و دستگاه‌ها باید ظرفیت‌ خود را برای توانمندسازی و حمایت از مستعدان‌برتر بکار گیرند تا این افراد نیز به مرحلۀ اثرگذاری مطلوب و مثبت برسند.

در ادامة جلسه، تقوی؛ رئیس دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی نیروی انتظامی استان سمنان نیز در خصوص مأموریت‌های این دفتر در زمینة انجام پژوهش های عملیاتی و کاربردی در حوزة قانون‌گرایی، نظم و امنیت و آسیب‌های اجتماعی مطالبی را ارائه کرد و  تحقق این امر را منوط به همفکری و  ارائه مشاوره‌های لازم از سوی نخبگان و دانشگاهیان دانست.

درپایان این نشست، شرکت‌کنندگان به بیان دیدگاه‌های خود در مورد چالش‌ها و راهکارهای لازم در خصوص نظم، امنیت و قانون‌گرایی پرداختند و مقرر شد نخبگان و مستعدان‌برتر، ایده‌ها و طرح‌های نخبگانی را در زمینۀ بهبود نظم، امنیت ارائه دهند.

 

تاریخ انتشار : 1396/12/16
کد : 75727
تعداد بازدید: 857