رئیس بنیاد نخبگان فارس مطرح کرد:
تربیت نیروی‌انسانی خلاق؛ لازمه تکمیل اکوسیستم کارآفرینی و اقتصاد دانش‌بنیان

هشتمین دوره مسابقات «خلاقیت دانش‌آموزی ابن‌سینا» با مشارکت بنیاد نخبگان استان فارس و گروه دانشجویی کاپا برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای استفاده از نیروی‌انسانی متخصص و مستعد و افزایش مشارکت اجتماع نخبگانی در برنامه‌های مصوب، گروه دانشجویی «کاشفان استعداد، پرورشگران اندیشه (کاپا)» با حمایت بنیاد نخبگان استان فارس، هشتمین دوره مسابقات خلاقیت دانش‌آموزی ابن‌سینا را با حضور دانش‌آموزان استان‌های فارس، اصفهان، یزد، چهارمحال‌و‌بختیاری، هرمزگان، خوزستان، بوشهر، کهگیلویه‌وبویراحمد، سیستان‌و‌بلوچستان، تهران، البرز، قم، قزوین، گیلان و مازندران برگزار کردند.

این رویداد که با هدف ترویج و تشویق دانش‌آموزان به فراگیری مهارت‌های خلاقیت و تفکر پایه‌گذاری شده و در 2 مرحله برگزار می‌شود.

در دوره هشتم در مرحله اول که به صورت مجازی برگزار شد، 464 گروه 3 نفره از استان‌های هدف، پاسخ‌های خود را برای دبیرخانه مسابقه ارسال کردند که از میان آنها، 20 گروه به مرحله دوم و نهایی مسابقات که به صورت حضوری برگزار شد، راه یافتند.

در آیین اختتامیه این رویداد که با حضور مسؤولان درون‌‌استانی و دانش‌آموزان شرکت‌کننده و با هدف معرفی برگزیدگان نهایی هشتمین دوره مسابقه برگزار شد، حبیب شریف؛ رئیس بنیاد نخبگان استان فارس به اهمیت فعالیت‌های گروه دانشجویی کاپا در تربیت نیروی‌انسانی خلاق اشاره کرد و این اقدام را یکی از ملزومات مهم تکمیل اکوسیستم کارآفرینی و اقتصاد دانش‌بنیان و از اولویت‌های کاری بنیاد ملی نخبگان دانست.

در بخش دیگری از این مراسم، آذری؛ مدیرکل آموزش‌و‌پروش فارس ضمن تقدیر از برگزاری مسابقه خلاقیت ابن‌سینا، خلاقیت را لازمه امروزی نظام آموزش‌وپرورش دانست و بر لزوم آگاه‌سازی بیشتر خانواده نسبت به هدایت فرزندان خود برای کسب مهارت‌های خلاقیت و ایده‌پردازی تأکید کرد.

لازم به ذکر است، در پایان این مراسم با اهدای جوایزی از گروه‌های اول تا سوم رویداد تقدیر شد.

 

تاریخ انتشار : 1396/12/14
کد : 75711
تعداد بازدید: 794