به‌منظور جذب سرمایه برای استارت‌آپ‌ها/
هشتمین رویداد Startup Demo برگزار شد

مرکز فن‌بازار ملی ایران به‌منظور جذب سرمایه برای استارت‌آپ‌‏های فعال حوزه آموزش با هدف توسعه زیست بوم نوآوری و استارت‌آپی كشور هشتمین رویداد عرضه به سرمایه‌گذاران تحت عنوان Startup Demo را با حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی برگزار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ اکبر قنبرپور رئیس مرکز فن‌بازار ملی ایران با اعلام این خبر گفت: هدف اصلی این رویداد، مواجهه و مذاکره مستقیم و رودرروی صاحبین ایده و استارت‌آپ‌ها با سرمایه‌گذاران است که در 2 بخش عمومی (شامل ارائه استارت‌آپ‌ها) و اختصاصی (جلسات مذاکره سرمایه‌گذاران و استارت‌آپ‌ها) برگزار می‌شود و استارت‌آپ‌ها می‌توانند طی آن به جمع زیادی از سرمایه‌گذاران دسترسی داشته باشند.

وی افزود: سرمایه‌گذاران در یک زمان کوتاه، استارت‌آپ‌ها را بررسی کرده و پس از برگزاری جلسات خصوصی و بررسی میزان پیشرفت ایده، مشتریان جذب شده، حجم بازار، میزان فروش و غیره به ارزیابی آن‌ها پرداخته و برای سرمایه‌گذاری در آنها اعلام نظر کردند، در این صورت مذاكرات بعدی تا حصول نتیجه نهایی توسط مركز فن‏‌بازار ادامه خواهد داشت.

قنبرپور خاطرنشان کرد: برای حضور در هشتمین رویداد استارت‌آپ دمو، ده‌ها استارت‌آپ اعلام تقاضا کرده بودند كه در مرحله اول و پس از بررسی درخواست‌های واصله، تعداد 10 استارت‌آپ به مرحله ارائه آزمایشی راه‌یافتند و در مرحله دوم و پس از ارائه حضوری این تیم‌ها، 8 استارت‌آپ نهایی برای حضور در رویداد انتخاب شدند.

رئیس مرکز فن‌بازار ملی ایران در در پایان گفت: این رویداد در روز 12 اسفندماه سال جاری از ساعت 14 الی 18 در سالن ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی با حضور سرمایه‌‏گذاران تخصصی این حوزه و استارت‌آپ‌های حوزه آموزش (در حوزه‌های آموزش آنلاین، سیستم‌های مدیریت یادگیری، آموزش فناوری، مدرسه‌های نسل آینده، ابزارهای مطالعه و ...) به‌عنوان سرمایه پذیران برگزار شد.

مرکز فن‌بازار ملی ایران با ابلاغیه شورای عالی انقلاب فرهنگی و تحت نظارت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با هدف توسعه بازار فناوری در کشور فعالیت می‌کند و تاکنون 17 فن‌‌بازار منطقه‌ای در استان‌های مختلف کشور و 1 فن‌بازار تخصصی در صنعت گاز راه‌اندازی کرده است و خدمات خود شامل «بازاریابی محصولات فناورانه»، «کمک به انتقال فناوری» و «جذب سرمایه برای افراد و شرکت‌های نوآور» را از طریق بروکرهای خود ارائه می‌کند.

مرکز فن‌بازار ملی ایران واقع در پارک فناوری پردیس معاونت علمی، هشتمین رویداد عرضه به سرمایه‌گذاران تحت عنوان Startup Demo را به‌منظور جذب سرمایه برای استارت‌آپ‌‏های فعال حوزه آموزش با هدف توسعه زیست بوم نوآوری و استارت‌آپی كشور با حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی برگزار کرد.

تاریخ انتشار : 1396/12/13
کد : 75703
تعداد بازدید: 879