شنبه 28 دی 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

حمایت از پروژه‌های تحقیقاتی سلول‌های بنیادی

طی همکاری صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور و ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی از پروژه‌های تحقیقاتی سلول‌های بنیادی حمایت می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلا‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ عزت‌الله ضرغام، رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور در راستای همکاری با ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی گفت: همکاری با این ستاد می‌تواند زمینه‌ساز هم‌افزایی و تحقق اهداف بیشتر در زمینه تحقیق، فناوری، تولید و کسب و کار شود.

وی اهداف صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور را در سه محور شامل کمک به تقویت و توسعه زیرساخت‌های علم و فناوری، کمک به توسعه تحقیقات و رشد علم و فناوری در کشور و  کمک به توسعه مرزهای فعلی دانش بر شمرد تا بر این مبنا بتوانیم همسو با دنیا فراتر از مرزهای کنونی قدم برداریم.

رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور افزود: این امر منجر می‌شود پارادایم‌های جدید علمی و مرزهای فعلی دانش به چالش کشیده شود. وی با توجه به تمرکز بر روی توسعه زیرساخت ها و آغاز عملیات آنها از سه سال گذشته‌، آینده زیرساخت های علمی و فناوری را مثبت ارزیابی کرد.

وی از پوشش کشوری صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور با توجه به اطلاع‌رسانی‌های صورت پذیرفته خبر داد و گفت: شرایطی محیا شده است تا همه صاحبان ظرفیت در کشور بتوانند نقشی در توسعه علم و فناوری داشته باشند و تحت پوشش حمایتی قرار گیرند.

ضرغام در خصوص توسعه مرزهای دانش که در دنیای امروز نگاه ویژهای را ایجاد کرده است گفت: در این زمینه نیز حرکت ها و کارهایی آغاز شده است و دانشمندان برای همفکری دعوت شده اند تا انشالله با هم‌اندیشی آنها بتوانیم در جهان سهمی داشته و نتایج فعالیت‌های علمی به نام کشور ایران و دانشمندان ایرانی ثبت شود.

وی با اشاره به این که صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور عضوی از خانواده معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است گفت: اهداف و برنامه‌ها به سمتی پیش می‌رود تا در امر پژوهش، فناوری و نوآوری بخشی از حرکت‌ها باشیم و در این راستا می‌بایست همکاری بیشتری با ستادها صورت پذیرد و به تجاری سازی سرعت بخشیم.
رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور‌‌، ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی را یکی از پیشگامان این عرصه برشمرد و از همکاری بیش از پیش ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور خبر داد.

وی ضمن اشاره به برگزاری نشست ها و جلسات متعدد با این ستاد گفت: با توجه به حمایت پروژه های تحقیقاتی در گذشته از طریق ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی ، ما سیاست ها و تصمیمات متخذه در ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی را محترم می‌شماریم.

ضرغام نخستین برنامه مشترک با ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی را حمایت از 16 پروژه تحقیقاتی عنوان کرد و با اعلام آمادگی برای عقد قرارداد با مجریان این راه خبر گفت: انتخاب ناظر جهت نظارت بر اجرای پروژه نیز بر عهده ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی است.

وی حمایت از طرح‌های بعدی ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی را نیز از نتایج نشست های مشترک برشمرد و افزود: این طرح ها با لحاظ کردن عنوان ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی به سامانه صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور ارسال و پروسه بررسی آغاز می‌شود، داوری و تصمیم‌گیری‌هایی که در این خصوص اتخاذ می‌شود نیز با حضور نمایندگان ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی صورت خواهد پذیرفت.

رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور‌‌، خاطر نشان کرد: با این رویکرد این امکان برای ستادها فراهم می‌شود تا بتوانند در کنار کارهای تحقیقاتی بیشتر بر روی بخش فناوری متمرکز شوند و این اولین تجربه ایست که ما با ستادها آغاز کرده ایم.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد تا این همکاری نتیجه بسیار موفقی در پیش داشته باشد و الگویی برای سایر ستادها شود. چرا که معتقدیم اگر این همکاری ها و تقسیم وظایف روشن تر و شفاف‌تر شود بهره‌وری، موفقیت و اثرگذاری آن‌ها نیز بیشتر می‌شود.

تاریخ انتشار : 1396/12/12
کد : 75693
تعداد بازدید: 526

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601