استاندار بوشهر مطرح کرد:
لزوم پاسداشت خدمات علمی و پژوهشی مفاخر بومی

گراوند با اشاره به لزوم پاسداشت خدمات علمی و پژوهشی مفاخر بومی، گفت: عرق به وطن در عین بهره‌مندی از تخصص و مهارت، درخور تقدیر و الگوسازی است.

به گزارش پایگاه اطلاعا‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای برگزاری مراسم تکریم و نکوداشت نخبگان و مفاخر بومی، «آیین تکریم و بزرگداشت مهندس بهروز بوشهری؛ معاون شهید تندگویان در دفاع‌مقدس»، در هفتمین جشنواره ملی دانایی خلیج فارس(تندگویان) با حضور استاندار و معاون وزیر نفت به همت بنیاد نخبگان استان بوشهر در عسلویه برگزار شد.

در این مراسم، عبدالکریم گراوند؛ استاندار بوشهر با اشاره به نقش مهم مهندس بوشهری در دوران جنگ‌تحمیلی، گفت: هیچ فردی نمی‌تواند خدمات و اقدامات ارزندۀ این فرد تأثیرگذار خاصه در دوران دفاع‌مقدس را نادید بگیرد.

وی افزود: مهندس بوشهری در کنار شهید تندگویان از چهره‌های به‌نام صنعت نفت در دوران دفاع‌مقدس بودند که علاوه بر تلاش در حوزه‌های علمی و پژوهشی، به عنوان یک ایثارگر در دوران انقلاب از هیچ تلاشی دریغ نکردند.

 استاندار بوشهر ادامه داد: این استاد برجسته، در دوران جنگ علی‌رغم ناامنی منطقه، برای پیشبرد اهداف کشور به آبادان سفر می‌کند و اتاق کار خود را در یکی از مناطق جنگی قرار می‌دهند تا بتواند با توجه به نزدیکی به سرمایه‌های زیرزمینی کشور، آنها را برای جامعۀ ایرانی حفظ کند. این عرق به وطن در عین تخصص و مهارت، درخور تقدیر و الگوسازی است.

بی‌طرف؛ معاون امور مهندسی پژوهش و فناوری وزیر نفت، نیز گفت: بهروز بوشهری از شخصیت‌های ملی ایران اسلامی و یکی از مفاخر کشور است که پاسداشت زحمات وی خاصه در دوران دفاع‌مقدس یک ضرورت است.

یوسفی؛ مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با اشاره به شخصیت جامع بهروز بوشهری، گفت: وی در دوران دفاع‌مقدس و پس از آن، خدمات کم‌نظیری به کشور داشته است و باید او را به عنوان الگویی مناسب برای جوانان معرفی کرد.

وی افزود: پیشرفت‌های علمی و پژوهشی در حوزه نفت و خدمات علمی از سویی و مبارزات انقلابی از سوی دیگر، از مهندس بوشهری چهره‌ای خاص در حوزۀ نفت ساخته است بطوریکه او حتی به عنوان نمایندۀ حضرت امام (ره) در وزرات نفت نیز بود.

دکتر مصلح رئیس دانشگاه خلیج فارس نیز در این مراسم، تصریح کرد: جشنواره دانایی خلیج‌فارس از زمان تصدی‌گری مهندس بوشهری توانسته ارتباط مؤثر و خوبی با صنعت ایجاد کند.

بهروز بوشهری؛ سرآمد حوزۀ نفت نیز در این مراسم، گفت: امروزه جشنواره دانایی خلیج‌فارس به صورت کاملاً تخصصی در حوزه‌های نفت، گاز و پتروشیمی و با محوریت پژوهش و فناوری و در نهایت دید اقتصادی، در حال فعالیت است.

وی با بیان اینکه ایران بزرگترین حوزۀ گازی جهان و دومین دارنده ذخایر گازی جهان محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: تولید و ترویج علم و فناوری در این حوزه‌ها یکی از نیازهای اصلی کشور است.

در پایان این مراسم، به پاس تکریم از سال‌ها مجاهدت انقلابی و علمی مهندس بوشهری، ارج‌نامۀ محمود سعادت‌فومنی؛ قائم مقام بنیاد ملی نخبگان به وی اهداء شد.

 

تاریخ انتشار : 1396/12/12
کد : 75688
تعداد بازدید: 1137