به همت بنیاد نخبگان گلستان/
بازدید سه‌روزه از مراکز علمی و فرهنگی مشهد مقدس برگزار شد

برنامۀ بازدید سه‌روزه از مراکز علمی و فرهنگی مشهد مقدس به همت بنیاد نخبگان گلستان اجرایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای اجرای اقدام‌های ملی سند راهبردی کشور در امور نخبگان و با هدف آشنا ساختن اجتماع نخبگانی با جاذبه‌های ‌فرهنگی و اجتماعی کشور، بازدید سه‌روزه از مراکز علمی و فرهنگی مشهد مقدس به همت بنیاد نخبگان استان گلستان برگزار شد.

در این برنامه، مستعدان‌برتر ابتدا به بارگاه مقدس رضوی علیه‌السلام شرفیاب شدند و در ادامه از مجموعه موزه‌ها و گنجینه‌های واقع در حرم بازدید کردند. این مجموعه شامل موزه مردم‌شناسی، موزه قرآن و نفایس گنجینه حرم رضوی علیه‌السلام، گنجینه تمبر و اسکناس، گنجینه نجوم و ساعت، گنجینه سلاح‌های سرد و گرم، گنجینه آبزیان، گنجینه هنرهای تجسمی است.

در ادامه، شرکت‌کنندگان در این برنامه از فرهنگسرا و نگارخانه جهاد دانشگاهی مشهد، واقع در دانشکده سابق ادبیات دکتر علی شریعتی، دیدن کردند.

تماشای نمایش تئاتر «من کدامم» به نویسندگی و کارگردانی کمال‌الدین غراب که محتوای آن از برخی اندیشه‌های دکتر شریعتی و آموزه‌های عرفانی الهام گرفته است، بخش دیگری از این برنامه بود.

بازدید از مجموعه پارک علم‌و‌فناوری خراسان‌رضوی و شرکت‌های زیر‌مجموعه، آزمایشگاه متالوژی و پایلوت سرامیک آن، پژوهشکده علوم و صنایع غذایی و بخش‌های مربوط به امنیت غذایی و نانوتکنولوژی، از قسمت‌های دیگر این بازدید بود.

 

 

تاریخ انتشار : 1396/12/09
کد : 75683
تعداد بازدید: 1027