مراسم نکوداشت استاد غلامعلی مکتبی برگزار شد/ نخبگی یعنی مسؤولیت‌پذیری بیشتر در قبال جامعه

«مراسم نکوداشت استاد غلامعلی مکتبی» از سرآمدان حوزه تصویرگری ادبیات کودکان در تهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای پاسداشت، تکریم و نکوداشت مقام شامخ مفاخر بومی، «مراسم نکوداشت استاد غلامعلی مکتبی» از سرآمدان حوزه تصویرگری ادبیات کودکان به همت بنیاد نخبگان استان تهران برگزار شد.

در این مراسم که با حضور جمعی از شخصیت‌های علمی و دانشگاهی و مستعدان برتر برگزار شد، علیرضا زراسوندی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان تهران، با اشاره به اهداف برگزاری این مراسم، گفت: پاسداشت نخبگی، یکی از رویکردهای اصلی در فعالیت‌های بنیاد ملی نخبگان است.

وی افزود: فعالیت‌های فرهنگی، اساس و رکن اصلی فعالیت‌های حوزۀ نخبگانی است تا جایی که هر یک از اقدامات انجام‌شده در بنیاد ملی نخبگان و بنیادهای نخبگان استانی، یک پیوست فرهنگی دارد.

زراسوندی ادامه داد: مراسم‌های تکریم و نکوداشت مفاخر بومی به‌صورت کلی در سه قالب نکوداشت‌های ملی، منطقه‌ای و استانی برگزار می‌شود و تاکنون بیش از سی مراسم از این دست برگزار شده است.

رئیس بنیاد نخبگان استان تهران الگوسازی و ترسیم مسیر نخبگانی برای مستعدان‌برتر را یکی از نتایج مهم مراسم‌های نکوداشت نخبگان دانست و اظهار داشت: مباحثی همچون نخبگی و سرآمدی یک نعمت خدادادی است که باید در راستای بهبود شرایط و ارتقای توانمندی، بهبود و اصلاح امور کشور از آن استفاده شود.

در ادامۀ این مراسم، غلامعلی مکتبی ضمن بیان اینکه نخبگی یعنی مسؤولیت‌پذیری بیشتر در قبال جامعه، گفت: بنیاد ملی نخبگان گام‌های بلندی در راستای تعالی و گسترش علم، فرهنگ و هنر برداشته است و از سوی دیگر نیز زمینه‌ساز ترغیب بیشتر جوانان به خدمت‌رسانی به جامعه شده است.

لازم به ذکر است، در خلال این مراسم، دل‌نوشته‌های برخی از مستعدان‌برتر شرکت‌کننده در مسابقه «تصویر خاطره‌انگیز» قرائت شد و در پایان نیز ضمن اهدای نماد یادبود و لوح‌تقدیر سورنا ستاری؛ رئیس بنیاد ملی نخبگان به استاد غلامعلی مکتبی، از برگزیدگان مسابقه فرهنگی تصویر خاطره‌انگیز با اعطای جوایزی قدردانی شد.

 

 

 

تاریخ انتشار : 1396/12/09
کد : 75682
تعداد بازدید: 1023